Çözüldü PC ekranını ıslak mendille silmek zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Az önce PC ekranımda çok fazla toz ve parmak izi olduğu için silmeye karar verdim. İlk önce ıslak mendille tüm ekranı silip, ardından peçete ile iyice kuruladım. Bu yöntemin ekrana herhangi bir zararı var mıdır?

Çözüm
Şayet bir hasar oluşursa ve bu da yaptığınız uygulamadan kaynaklanıyorsa elbette kullanıcı hatası sayılır ve garanti dışına çıkar. Oluşan hasar monitörde olacağı için sadece monitörün garantisi bozulur. Kesinlikle ekranı bozar diyemem. Üreticilerinde tavsiyesi fiber bez ve ekran temizleme spreyi, bu tavsiyeye kulak vermek gerek. :)
Alkol içeriği olan bir ıslak mendil kullanmanı tavsiye etmem. Uzun süreli kullanımlarda ekran paneline leke benzeri oluşumlar meydana gelebilir. Tavsiyem ekran temizleme spreyi ve fiber bez alarak temizlemen daha iyi olacaktır.

Yöntemden ziyada doğru uygulama desek daha doğru olur. Sprey içeriğinde zararlı bir içerik bulunmadığı için cihaza zarar vermeyecektir. Bundan sebep garanti dışına çıkması söz konusu olmaz.

Şayet bir hasar oluşursa ve bu da yaptığınız uygulamadan kaynaklanıyorsa elbette kullanıcı hatası sayılır ve garanti dışına çıkar. Oluşan hasar monitörde olacağı için sadece monitörün garantisi bozulur. Kesinlikle ekranı bozar diyemem. Üreticilerinde tavsiyesi fiber bez ve ekran temizleme spreyi, bu tavsiyeye kulak vermek gerek. :)

Çözüm
Cevabınız için teşekkür ederim. Şu anlık hiçbir problem yok. Aynı zamanda ders alındı, mendile görüşürüz, spreye hoşgeldiniz :)
Kusura bakmayın biraz hortlatıyorum fakat ekranı kaç günde bir temizlememiz gerekir? Mesela şu an birkaç gün geçmesine rağmen baya kirlendi. Hangi sıklıkta temizleyebilirim?
Kusura bakmayın biraz hortlatıyorum fakat ekranı kaç günde bir temizlememiz gerekir? Mesela şu an birkaç gün geçmesine rağmen baya kirlendi. Hangi sıklıkta temizleyebilirim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı