PC elektrik faturasına ne kadar etki eder?

@Sparity Elektrik fiyatı İstanbul için 1, 3-1, 4 civarında siz 2, 4'ten almışsınız ayrıca PSU %100 verimlilikte çalışmayacak. Sizin hesabınızla gidersek 280W için PSU 330W çekse günde 8 saatten aylık 79 düz hesap 80 kw/h yapar 1,5 ile çarparsak 120TL. Bunlara fan, monitör falan dahil değil bu arada.

Son düzenleme:
Bol keseden verdim onun yarısı bile çıkmayacak zaten. 8-10 saat boyunca oyun oynamayacak, herhangi bir oyunu bu süre zarfında %100'de oynayabilme şansı da yok. Bunun molası var, yükleme ekranı var, oyuna girmesi var, çıkması var, nette takılması var, var da var kısacası. Monitör belirtilmediğinden benimki sadece kasa hesabıydı orası ayrı. Örneğin 650W PSU'm bu satırları yazarken 50W civarı kullanım yapıyor. Verimlilik hesabıyla beraber 60W yapar. Günde 4 saatten aylık 20 TL elektrik tüketimi diyebiliriz :)
Hocam 4650g apu B450m ve 8x2 3200 mhz ram ile 3-4 saat günlük oynasam nasıl olur ekran kartsız 650w Psu ile.

@Sparity Elektrik fiyatı İstanbul için 1, 3-1, 4 civarında siz 2, 4'ten almışsınız ayrıca PSU %100 verimlilikte çalışmayacak. Sizin hesabınızla gidersek 280W için PSU 330W çekse günde 8 saatten aylık 79 düz hesap 80 kw/h yapar 1,5 ile çarparsak 120TL. Bunlara fan, monitör falan dahil değil bu arada.
Hocam 4650g apu B450m ve 8x2 3200 mhz ram ile 3-4 saat günlük oynasam nasıl olur ekran kartsız 650w Psu ile.

@Sparity Elektrik fiyatı İstanbul için 1, 3-1, 4 civarında siz 2, 4'ten almışsınız ayrıca PSU %100 verimlilikte çalışmayacak. Sizin hesabınızla gidersek 280W için PSU 330W çekse günde 8 saatten aylık 79 düz hesap 80 kw/h yapar 1,5 ile çarparsak 120TL.
Fiyata yüksek kademe mesken olarak bakmanız gerekir. Siz düşük kademe bakmışsınız. Yaklaşık 2.2 TL olması lazım ama ben zam geleceğini düşündüğümden 2.5 TL olarak yazdım. O hesapta sürekli oyun oynanıyor, onu da belirteyim. Normalde oyun oynarken ara ara mola verirsiniz, lobiye dönersiniz, sıkılır çıkarsınız netten bi film açarsınız vb. uzatabiliriz. Ancak 330W ile 8 saat boyunca oyun oynanırsa 2.5 TL üzerinden 198 TL rakamı çıkıyor. Bu da maksimum değer oluyor.

Ben bilgisayar kullanımımla edindiğim tecrübe sonucu yaklaşık yarı değerde fatura değişimi fark ettim. (Hatalı olabilirim tabii ki) Yani 8 saatte 4 saat oyun, 4 saat nette takılma/film/dizi gibi. Biraz sallama yaparsam ek 120-130 TL normal olabilir derim.

15Tl falan etki eder.

Fiyata yüksek kademe mesken olarak bakmanız gerekir. Siz düşük kademe bakmışsınız. Yaklaşık 2.2 TL olması lazım ama ben zam geleceğini düşündüğümden 2.5 TL olarak yazdım. O hesapta sürekli oyun oynanıyor, onu da belirteyim. Normalde oyun oynarken ara ara mola verirsiniz, lobiye dönersiniz, sıkılır çıkarsınız netten bir film açarsınız vb. uzatabiliriz. Ancak 330W ile 8 saat boyunca oyun oynanırsa 2.5 TL üzerinden 198 TL rakamı çıkıyor. Bu da maksimum değer oluyor.

Ben bilgisayar kullanımımla edindiğim tecrübe sonucu yaklaşık yarı değerde fatura değişimi fark ettim. (Hatalı olabilirim tabii ki) Yani 8 saatte 4 saat oyun, 4 saat nette takılma/film/dizi gibi. Biraz sallama yaparsam ek 120-130 TL normal olabilir derim.

İş yerleri için olan tarifeye bakıyorsunuz sanırım, meskende vergilerle yaklaşık 1, 5TL'ye denk geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı