PC evimde çalışmıyor ama komşuda çalışıyor

krisis00

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım evimde güç düğmesine bastığımda koruma moduna geçiyor ama üst komşuda çalışıyor.
Not: Bina eski ve topraklama yok.
Bu neden oluyor? Bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım evimde güç düğmesine bastığımda koruma moduna geçiyor ama üst komşuda çalışıyor.
Not: Bina eski ve topraklama yok.
Bu neden oluyor? Bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
Akım dengesiz, fazla geliyor olabilir. Topraklama yok demişsiniz büyük ihtimalle bu yüzden.

PSU'nun toprak hattında kaçak gerilim koruması vardır. Varistör eklemişlerdir, kaçak gerilim olunca çalışmıyordur. Toprak hattı yapman lazım. Prizden metal su borusuna kadar bir kablo çek, sorununu çözer.

PSU'nun toprak hattında kaçak gerilim koruması vardır. Varistör eklemişlerdir, kaçak gerilim olunca çalışmıyordur. Toprak hattı yapman lazım. Prizden metal su borusuna kadar bir kablo çek, sorununu çözer.
Manuel topraklama(!)
Mantıklı aslında. Ama keşke bütün eve topraklama yaptırabilse.

Prizin neresinden çekeceğim kabloyu acaba ve evin hiçbir yerinde çalışmıyor ama diğer bütün beyaz eşyalar TV vs çalışıyor ve 2 gün önceye kadar böyle bir sorun yoktu.
Elektrikçi çağırmanızda fayda var.

Büyük ihtimalle topraklama ile ilgilidir.

Evet bende dört göz ile pazartesi olmasını bekliyorum beklerken de buraya bir danışayım dedim.
Manuel topraklama(!)
Mantıklı aslında. Ama keşke bütün eve topraklama yaptırabilse.

Ama şöyle bir sorun var binanın tamamında topraklama yok ama üst komşuda çalışıyor ikilemde kaldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı