PC fan dönüyor fakat görüntü gelmiyor

wenomechainsama

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fan dönüyor kulakligin RGB'si geliyor(USB ile anakarta bağlı) farenin ve klavyenin ışığı gelmiyor internet PCI-e kartının ışığı gelmiyor monitöre görüntü gelmiyor.
PC parçaları:
2200G.
Vega 8(APU)
4 GB RAM var şu an oyun oynamıyorum ama 4 GB daha alacağım.
B450M S2H.
Casper'in monitörü 60h 768p.
PC 4-5 aydır iyi çalışıyordu bir kabloyu biraz oynadı yerinde ekran malum gitti ama geride gelmedi nedeni nedir?
PSU şüphem var.
.
.
.
Arkadaşlar hala uğraşıyorum onu çıkar şunu tak bekle RAM'i sil falan PC de çıt yok ama USB'lerden birinden sinyal geliyor veya PSU yetersiz olduğu için güç veremiyor hiç bilmiyorum neden olduğunu.

Son düzenleme:
Öncelikle selamünaleyküm. Ekrana görüntü gelmemesinin birden fazla nedeni olabilir. Sırasıyla deneme başlarsak. Öncelikle üzerinde takılı olan RAM'i söküp RAM üzerinde bulunan bağlantı yerlerindeki parlak yerleri bildiğimiz okullarda kullanılan silgi ile oradaki dirençlere zarar vermeyecek şekilde silmek. Tekrar yerine taktığınızda görüntü gelmediyse eğer işlemciyi dükkatice söküp aynen geriye takmanız gerek. Hala götünt alamıyorsanız anakart üzerindeki bütün kabloları ( ön panelden gelen, SSD SATA kablosu fan vesaire ) bütün kabloları sökün. Sadece 24 pin güç ve 4 pin 12 Volt kablosunu takılı bırakın. Bilgisayarı anakart üzerinden başlattığınızda yine görüntü alamadıysanız bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim. Evde yapabileceğiniz işlemler bunlar.

Geri
Yukarı