PC fanı bir şeye sürtermiş gibi ses yapıyor

ShitShotTR

Hectopat
Arkadaşlar, hangi fan olduğunu buldum. Öndeki, en üstteki fan PC birkaç saat çalıştıktan sonra yamuk dönüyor gibi. Ardından normal fan sesinden çok daha gürültülü dönüyor. Galiba bir şeye sürtüyor. Anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, hangi fan olduğunu buldum. Öndeki, en üstteki fan PC birkaç saat çalıştıktan sonra yamuk dönüyor gibi. Ardından normal fan sesinden çok daha gürültülü dönüyor. Galiba bir şeye sürtüyor. Anlamadım. Yardımcı olur musunuz?

Benzer şekilde titreşimli olarak aşırı ses benim laptopumdan da geliyor. Kasasını açıp inceledim ara ara fanın duraksamalı çalıştığını gördüm. Normalde sessiz çalışan fan çok yüksek bir ses çıakrtıyor. Siz sorunu nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer şekilde titreşimli olarak aşırı ses benim laptopumdan da geliyor. Kasasını açıp inceledim ara ara fanın duraksamalı çalıştığını gördüm. Normalde sessiz çalışan fan çok yüksek bir ses çıakrtıyor. Siz sorunu nasıl çözdünüz?
PC'yi temizlerken muhtemelen yanlış yöne doğru fanları döndürdüğümüzden mütevellit en üstteki fanın orta kısmına kirler dolmuş. Bu da ekstra sesli olarak çalışmasına sebebiyet vermişti. O zamanlar çok PC' den anlamadığım için bir bilgisayarcıya götürüp hallettirmiştim. Fanın orta kısmını açıp içini iyice temizlemişti ve sorun çözülmüştü. Bence bir laptopu iyice temizleyin, fanı söküp takabiliyorsanız tak çıkar yapın. Eğer yapamam veya olmadı diyorsanız da bir bilene götürün bence. Belki bir yere ekstra değiyor olabilir, kablo vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı