PC formattan geldiği zaman Steam oyunları masaüstünde nasıl gözükür?

Anilxx

Hectopat
Kolay gelsin arkadaşlar PC formattan yeni geldi oyunlarım HDD diskindeydi oyunları masaüstünde nasıl gözüktürebilirim?

Dosya Ekleri

• 01.png
    01.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 34
Bu video işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Steam kütüphanesi üzerinde hangi oyunun masaüstünde kısayolunun olmasını istiyorsan sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluştura tıkla.

Steam kütüphanesi üzerinde hangi oyunun masaüstünde kısayolunun olmasını istiyorsan sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluştura tıkla.
Öyle bir seçenek çıkmıyor

Sagdaki ayarlar tusuna basin, ondan sonra yonet kelimesinin ustune gelin. Masaustune simge ekle butonu var ona basin bu kadar.
Kısayol ekledim ama oyunun simgesi gözükmüyor

Kısayol ekledim ama oyunun simgesi gözükmüyor
Yedeklediğiniz oyun dosyalarını "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common" dizinine aktarın. Steam'in oyunları algılaması için ilk gönderdiğim mesajdaki videodaki adımları uygulayın. Sorun çözülür.

Aktarirsam c diski dolmuş olmaz mı hocam
Elbette. Formattan önceki Steam kütüphanenizin nerede olduğunu söylemediğiniz için ve Steam kütüphanesi varsayılan olarak C'de oluşturulduğu için C'de olduğunu varsaydım. Oyunların şu anda bulunduğu sürücüde, yeni bir kütüphane klasörü oluşturabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:
  • Steam > Ayarlar > Depolama > Sürücü Ekle > Yedeğini aldığınız oyun dosyalarının bulunduğu sürücüyü seçin.
Yedeğini aldığınız oyun dosyalarını "X:\SteamLibrary\steamapps\common" dizinine aktarın. X, oyun dosyalarını yedeklediğiniz sürücünün harfini temsil eder. Ardından ilk mesajımdaki videodaki adımları uygulayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı