PC gamepad için öneriler

TakoPlay

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Herkese merhaba,

PlayStation 4'ümü satmamla oyunlar için bilgisayar dönemi benim için başlamış oldu. Birkaç yıldır da gayet güzel bir şekilde eski DS4'ümü PC de kullanıyorum. Birçok oyunda hiç sorun yaşamadan kullanıyorum.

Ancak ikinci bir kontrolcüye ihtiyaç duymaktayım. Bu nedenle PC tarafında sorunsuz kullanabileceğim, kablolu olan ya da kablo ile şarj edilebilen (tercihim bu yönde, kablosuz kullanabileyim ama pilli değil de şarjlı olsun) (pil takma çıkartma pil arama derdi olsun istemiyorum) uzun süre kullanabileceğim bir kontrolcü aramaktayım.

Bu anlamda araştırma yaparken, zaten elimde bir DS4 var, bir tane de Xbox kontrolcüsü alayım diye düşündüm. Ancak Xbox kontrolcüsü kablo ile PC'ye bağlanabiliyor mu - ya da - pilli olmayan, şarj edilebilen bir versiyonu var mı bilemiyorum?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Dualsense ile Xbox 9. nesil arasında kalmıştım, 9. nesil alacağım. Dual sense en iyi senaryoda bile max. 8 saat bataryası gittiği yazıyor. Xbox için içinde bulunan piller bile 30-40 saat kullanım sunduğu yazıyor. Kablo ile de bağlanıyor. Aşağıya bir link bırakacağım wireless adaptörü ile birlikte satılıyor.
Link: Amazon.com.tr

Bilgisayarımın anakartında blutooth özelliği var. adaptörünü almama gerek oluyor mu bu durumda?
Bir de kontrolcü içerisine pil takmadan, kablo ile pc ye bağlayarak oynayabiliyorum değil mi yanlışlık olmasın?

Bluetooth varsa bu modele gerek yok ama stabil olması için ben bundan aldım. Kablo ile oynanıyor ama pil varken mi yokken mi bilmiyorum; mantıken pilsiz de oynanabilir olmalı. Yine de sorun siz. Pil büyük avantaj ya, zaten kol az güç harcıyor. 1700'lü fiyatlara alıcısı olmayan düz modelleri satılıyor, konusu açılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı