PC günde kaç saat dinlendirilmeli?

sucuklu baklava

Hectopat
Yer
Uganda
Daha fazla  
Selamlar 6 ay önce PC toplamıştım. İlk PC ve nasıl desem, çok dikkat ederim. Sanırım gereksiz bir evham yapıyorum 😄 hatta geceleri oyun indirirken genelde hep kontrol ederim, PC çalışıyor mu diye ve genelde PC'mi fazla çalıştırmayı pek sevmem. (Amaçlarım dışında) malum korona arttı ve biz de eğitimi sanal ortamda çalışıyoruz. Genelde bizim dersler 6 saat sürer, yani 6saat PC aralıksız açık kalıyor. Ben bile oyun oynarken 2-3 saat oynuyorum. (Tek başıma) ve bundan tedirgin oluyorum mesela ya PC ömrü azalırsa falan falan. Kısacası günde PC 12 saat çalışıyor, (6 saat okul - 3 saat oyun - 2 saat aradan sonra gene 3 saat oyun)

Sistem: 8 GB RAM - GTX 1650 Super - ASUS anakart - AMD Ryzen 5 -200GB SSD - 500 GB HDD - GameGaraj PSU +80.

Sizce bir şey olur mu ileride?

😖

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar 6 ay önce PC toplamıştım ilk PC ve nasıl desem çok dikkat ederim sanırım gereksiz bir evham yapıyorum 😄 hatta geceleri oyun indirirken genelde hep kontrol ederim PC çalışıyor mu diye ve genelde PC mi fazla çalıştırmayı pek sevmem (amaçlarım dışında) malum korona arttı ve bizde eğitimi sanal ortamda çalışıyoruz genelde bizim dersler 6 saat sürer yani 6saat PC aralıksız açık kalıyor ben bile oyun oynarken 2-3 saat oynuyorum (tek başıma) ve bundan tedirgin oluyorum mesela ya PC ömrü azalırsa falan falan kısacası günde PC 12 saat çalışıyor (6 saat okul - 3 saat oyun - 2 saat aradan sonra gene 3 saat oyun)

Sistem: 8 GB RAM - GTX 1650 Super - ASUS anakart - AMD Ryzen 5 -200GB SSD - 500 GB HDD - GameGaraj PSU +80.

😖

Olmaz ben günde 12 saat açık tutuyom.

İşlemci ısısı pek yükselmediyse (ki olacağını zannetmiyorum) bir şey olmaz.

Selamlar 6 ay önce PC toplamıştım. İlk PC ve nasıl desem, çok dikkat ederim. Sanırım gereksiz bir evham yapıyorum 😄 hatta geceleri oyun indirirken genelde hep kontrol ederim, PC çalışıyor mu diye ve genelde PC'mi fazla çalıştırmayı pek sevmem. (Amaçlarım dışında) malum korona arttı ve biz de eğitimi sanal ortamda çalışıyoruz. Genelde bizim dersler 6 saat sürer, yani 6saat PC aralıksız açık kalıyor. Ben bile oyun oynarken 2-3 saat oynuyorum. (Tek başıma) ve bundan tedirgin oluyorum mesela ya PC ömrü azalırsa falan falan. Kısacası günde PC 12 saat çalışıyor, (6 saat okul - 3 saat oyun - 2 saat aradan sonra gene 3 saat oyun)

😖

Bir şey olacağını sanmıyorum ben günde 14 - 15 saat kullanıyorum hiçbir şey olmuyor ve sistemim çok kötü.

Ders dinlerken bilgisayarını çok yormuyorsun, kullandığın donanım da önem taşımak üzere bilgisayarın zaten o kadar çalışacağı tahmin ediliyor. İş yerlerindeki bilgisayarları düşün, her gün çok daha fazla çalışıyorlar.

GameGaraj Psu yapmıyor. Kasayı açıp modelini yazar mısınız? 15 gün açık tuttuğum oldu benim bir şey olmuyor. Ama güvenilir bir PSU olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı