PC Güvenlik Programı Önerisi

Bence bu kadar yazılımı bir arada kullanıp sistemi çorba etmeye gerek yok. Yarardan çok zarar getirecektir. Kaspersky Internet Security satın alırsanız bu konuları bir daha düşünmezsiniz.

Teşekkür ederim. Aşşağıda ki tabloda sizlere birkaç sorum olacak.

1)Ağ güvenlik duvarın'da gördüğünüz üzere, hem Avast hemde Windows güvenlik duvarı çalışıyor. Çakışma olabileceğinden, bende Avast'ı kapatmak istiyorum, ama bir türlü olmuyor. İki program açık kalsa bir sorun olur mu?

2)Windows uptade ayarlarını otomatik yapmadım,bir sorun olur mu?

3)Casus yazılımlara ve istenmeyen yazılımlara karşı koruma bölümüde,ben sadece avast'ı açtım. Windows Defender'ı kapattım. Sizce hangisini açsam daha iyi?

4)Ağ erişim koruması çalışmıyor, bu önemli mi?

Hocam, öncelikle teşekkür ederim. Birinci bölümde ki sorunu nasıl çözeceğim? Avast kullanmayın dediniz, ama şuan her ikisi de açık. Avast'ı işlem merkezi, ağ güvenlik duvarı bölümüden kapatamıyorum. :D Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Avast'ı kaldır demek istiyor. :) Avast iyi bir güvenlik yazılımı değil. Kaspersky Internet Security satın almanı tavsiye ederim.

Hocam Kaspersky iyi olduğunu biliyorum. Satın alma durumum şuan olmadığı için, şuan sistemime, Avast Free ve Malwerebytes kurdum. Malwerebytes'in zararlı koruması ve zararlı internet koruması açık şuan. Ayrıca arada bir şu durumla karşılaşıyorum. Bazen pc'mi açtığımda araçlar yüklenmiyor. Avast monitör ve Cpu ölçer açılmıyor. Bende görev yöneticisinden Sidebar exe'yi kapatıyorum sonra açılıyor. Bunun nedeni ne olabilir?
Son olarak şunu sormak istiyorum. Kaspersky Security Scan var bunu indirdim, ama kurmadım. Ayrıca arada bir bu programla tarama yapsam sizce nasıl olur? Tavsiye edermisiniz?

Hocam peki Kaspersky scan yazmıştım. Bu program hakkında görüşünüz nedir?
Ayrıca Norton Power Eraser'da var bunu tavsiye edermisiniz?

Norton Power Eraser zorlu virüsler için kullanılan bir araç. Durduk yere sisteme uygulamanın bir anlamı yok. Kaspersky Scan yerine bunu kullanırsan daha mantıklı olur. USB'den çalıştırdıktan sonra internete bağlayıp veri tabanlarını güncelle ama :

Kaspersky Rescue Disk'i USB Bellekten Çalıştırın

BitDefender kullanırsan Avast'ı kaldırıp bunlarla uğraşaman gerek kalmaz ama.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı