PC Hem SSD'den Hem HDD'den Boot Ediyor

Marshmello

Hectopat
Merhaba ben normalde SSD diskimi kullanırım ancak SSD'de çok az yer kaldı. Bu yüzden ek olarak HDD diskimi de takmak istedim. Ama sorun şu ki PC çok garip bir şekilde Boot ediyor. Şöyle anlatayım; masaüstü SSD diskteki gibi, ama bilgisayarda HDD'nin hantallığı var. Görev yöneticisine baktığım zaman da yine aynı şekilde HDD'den Boot ettiği belli oluyor. Bunu nasıl düzeltirim?

yekno.PNG

NOT: SSD'de şu an crack Windows var. Geçtiğimiz hafta HDD'yi taktığımda Boot sırasında en üste almıştım ve sonra SSD disk yok olmuştu. Belki bununla alakalı bir şey olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben normalde SSD diskimi kullanırım ancak SSD'de çok az yer kaldı. Bu yüzden ek olarak HDD diskimi de takmak istedim. Ama sorun şu ki PC çok garip bir şekilde Boot ediyor. Şöyle anlatayım; masaüstü SSD diskteki gibi, ama bilgisayarda HDD'nin hantallığı var. Görev yöneticisine baktığım zaman da yine aynı şekilde HDD'den Boot ettiği belli oluyor. Bunu nasıl düzeltirim?

Eki Görüntüle 415310

NOT: SSD'de şu an crack Windows var. Geçtiğimiz hafta HDD'yi taktığımda Boot sırasında en üste almıştım ve sonra SSD disk yok olmuştu. Belki bununla alakalı bir şey olabilir. Şimdiden teşekkürler.
BIOS ayarlarına girip ardından "Boot Manager" yerine gelin ve "Boot #1" yerine hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçin.

Bios'ta HDD, SSD'nin önüne geçmiş.
Öncelikle o sıralamada SSD'yi ilk sıraya alın.
SDD'den boot edince HDD'deki MBR ve Windows kurulu bölümü temizleyin. Komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp Diskpart kullanımı ile temizleyebilirsiniz. Aslında bunu en kolay Boot ISO CD/DVD/USB ile yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı