PC her açıldığında dıt sesi geliyor ve BIOS'a atıyor

BIOS pili normal şartlar altında bitmez. Hatta 10 13 seneyi aşkın bilgisayarımın BIOS pili hala daha çalışır durumda. O yüzden o seçeneği ele. Muhtemelen açılırken İngilizce bir şekilde şunlar oluyor F2 tuşuna bas BIOS'a gir diye yazıyor olması lazım. Bir bak ona göre haber ver.

Cuma mubarek gün. (!)

Fişten çıkarıp takıyor musunuz ?
:) Elektrik gidip geldiğinde de biosa atıyor bu arada. Hayır normal bir şekilde kapatıyorum aslında. Birde neden her cuma sabahı biosa atıyor onu anlamıyorum
BIOS pili normal şartlar altında bitmez. Hatta 10 13 seneyi aşkın bilgisayarımın BIOS pili hala daha çalışır durumda. O yüzden o seçeneği ele. Muhtemelen açılırken İngilizce bir şekilde şunlar oluyor F2 tuşuna bas BIOS'a gir diye yazıyor olması lazım. Bir bak ona göre haber ver.
Durum tam da sizin dediğiniz gibi :/

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-07 at 10.47.32.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-07 at 10.47.32.jpeg
    151,8 KB · Görüntüleme: 24
  • WhatsApp Image 2021-12-07 at 10.47.32 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-07 at 10.47.32 (1).jpeg
    156,8 KB · Görüntüleme: 34
:) elektrik gidip geldiğinde de BIOS'a atıyor bu arada. Hayır normal bir şekilde kapatıyorum aslında. Bir de neden her cuma sabahı BIOS'a atıyor onu anlamıyorum.

Durum tam da sizin dediğiniz gibi :/

BIOS pili sorunu yok. Çünkü o zaman saat ayarı değişirdi ve uyarı verirdi. BIOS ayarlarını sıfırlayıp bir daha deneyin. Çok garip bir durum aslında. İncelenmesi gereken bir konu.

En son ne zaman BIOS güncellemesi yaptınız?
Hiç bilmiyorum ya bilgisayarı 2 aydır kullanıyorum daha benim değil zaten :/ Ama eski bir kasa.
Bios güncellemeyi deneyeceğim boş bir zamanda :/
Zaten güncel değil BIOS'u. Son sürümü 0503 BIOS'u. Belki güncelleyince sorun çözülebilir.
Deneyeceğim :)
Restore default yaptınız mı BIOS ayarlarını ?
Genelde kaydetmeden çıkıyorum. Biosa atınca :)

Hiç bilmiyorum ya bilgisayarı 2 aydır kullanıyorum daha benim değil zaten :/ Ama eski bir kasa.
BIOS güncellemeyi deneyeceğim boş bir zamanda :/

İlk aşamada donanımsal sorun teşhisi koymamak lazım. Anakart sitesinden BIOS sürümünü kontrol edin, varsa güncelleyin. Duruma göre yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı