PC Hocası Goat G4 sistem LoL ve Valorant'ta 200FPS anca alıyor

İşletim sistemi
Windows 11

isotomil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün PC hocası goat V4 sistemini aldım. Sistemin içinde.
Zotac 4070 Super ekran kartı / i5 14400F işlemci / 16 GB DDR5 RAM / 1TB SSD var.
Sisteme 32.750TL verdim iyi hoş fiyat performans sistemde ben neden bu kadar güçlü ve pahalı sayılabilecek bir sistemle 360FPS alamıyorum... LoL için az önce şakasız 150FPS ortalama ile oynuyordum. Valorant için de taş çatlasın 280leri görüyor ama genel olarak 200 civarında seyr ediyor. Bu durum normal midir? Ekran kartım güncel, işlemcim de güncel. Aygıt Yöneticisi'nden kontrol ettim + NVIDIA uygulaması yüklü. Ben bu işi anlamadım birisi bana yardımcı olabilir mi? İade etmiş olduğum Ryzen 5600 + 4060 8 GB sistem ile bu sistem nasıl aynı performansı verebilir?

Stok soğutucu ile kullanıyorum evet. Dediğinizi yapsam sorun yaşar mıyım?

DDR4 için evet ediyor diye biliyorum.

Geforce uygulaması üzerinden en son driverı yükledim.
1080P'yi 360HZ alabilmek adına aldım.
Darboğaz kısmı da baya var gibi gözüküyor, OBS ile kayıt alırken 120 gördüğüm oluyor fightlarda Lol için.
Bios kısmına hiç dokunmadım Vatan'ı aradığımda günceldir dediler, pek anlamıyorum böyle şeylerden ama içine bir giricem sanırım.
Kasayı kampanyalı aldım ucuza geldi ama şuanda almaya kalksan 43.000TL filan bunun muadilleri. Ben de 40.000TL'ye koydum, fırsatçı değilim ürünü al-sat yapmak için almadım ama nihayetinde işimi görmüyor gibi, değiştirmek lazım. Satarken de fiyatını genel piyasaya göre değilde aldığım paraya göre belirlemek de saçma olur.
arama yerine güc planı yaz yüksek performans seç islemcinin ghz hızı yükseliyor

arama yerine güc planı yaz yüksek performans seç islemcinin ghz hızı yükseliyor
Hocam sonunda ciddi bir performans artışı yaşadım🥳🥳🥳. Kayıt almıyorken 300-360 FPS arası alıyorum. Kayıt alırken de 250-300FPS arası alıyorum. Gönül isterdi ki 360FPS sabit olacak şekilde hem kayıt içi hem kayıt dışı performans alabileyim ama şuanda şansımı hiç zorlamıycam. Sizin bildiğiniz performansımı bir kaç tık daha arttırabilecek bir işlem varsa ama dinlemeye açığım. (CPU kullanımından ve sıcaklıktan yana sorunum yokmuş. %50 anca harcıyor işlemci)

@isotomil hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu görmüstüm izleyebilirsiniz
Sorun cidden bundan mıydı bende ciddi birşey sandım😅

Hocam sonunda ciddi bir performans artışı yaşadım🥳🥳🥳. Kayıt almıyorken 300-360 FPS arası alıyorum. Kayıt alırken de 250-300FPS arası alıyorum. Gönül isterdi ki 360FPS sabit olacak şekilde hem kayıt içi hem kayıt dışı performans alabileyim ama şuanda şansımı hiç zorlamıycam. Sizin bildiğiniz performansımı bir kaç tık daha arttırabilecek bir işlem varsa ama dinlemeye açığım. (CPU kullanımından ve sıcaklıktan yana sorunum yokmuş. %50 anca harcıyor işlemci)
Dediğim gibi donanımsal bir problem yok darboğaz yok denecek kadar 360 fps sabit almanız cs2 gibi oyunlarda imkansız çünkü illa savaşta düşecektir. Sisteminizi bu kadar küçümsemeyin 4060 ti dan kat kat iyi. Tekrarlıyorum 1080p bu sisteme yakışmaz.

@isotomil hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu görmüstüm izleyebilirsiniz
Sorun cidden bundan mıydı bende ciddi birşey sandım😅
Valla benimde hiç umudum yoktu ama bu kadar etikili olmasına şaşırdım. Videoyu izleyip sabit 360FPS'ye zorlamayı deniycem. Teşekkürler hocam <3 <3

Dediğim gibi donanımsal bir problem yok darboğaz yok denecek kadar 360 fps sabit almanız cs2 gibi oyunlarda imkansız çünkü illa savaşta düşecektir. Sisteminizi bu kadar küçümsemeyin 4060 ti dan kat kat iyi. Tekrarlıyorum 1080p bu sisteme yakışmaz.
Hocam haklısınız bu sisteme 2k 240HZ bir monitör 360hz 1080P bir monitöre göre daha çok yakışır. Ancak ben şuanda dereceli, rekabetçi oyunlar oynuyorum o sebeple benim için sanırım bu şekilde daha iyi gibi gözüküyor. İleride AAA oyunlara filan sararsam mutlaka 2K 240HZ bir modele geçerim.

Valla benimde hiç umudum yoktu ama bu kadar etikili olmasına şaşırdım. Videoyu izleyip sabit 360FPS'ye zorlamayı deniycem. Teşekkürler hocam <3 <3
siz de sağolun hocam<3 ileride sistem çok ısınırsa bir hava soğutucu almanızı öneririm
Bende siparişi bekliyorum umarım sağsalim gelir bende oyunlara dalış yaparım👌

siz de sağolun hocam<3 ileride sistem çok ısınırsa bir hava soğutucu almanızı öneririm
Bende siparişi bekliyorum umarım sağsalim gelir bende oyunlara dalış yaparım👌
Hava soğutucu monte etme işlemini biz kendimiz yapabiliyor muyuz kolay mıdır. PC hocasının instagram strorysinde görmüştüm kampanyalı hava soğutucu vardı 900TL mi ne.

Hava soğutucu monte etme işlemini biz kendimiz yapabiliyor muyuz kolay mıdır? PC hocasının Instagram strorysinde görmüştüm kampanyalı hava soğutucu vardı 900TL mi ne.

İnternette videoları var aslında ama maalesef bende tam anlamıyorum bilgisayarcım var ona yaptırırım herhalde

Hocam haklısınız bu sisteme 2k 240HZ bir monitör 360hz 1080P bir monitöre göre daha çok yakışır. Ancak ben şuanda dereceli, rekabetçi oyunlar oynuyorum o sebeple benim için sanırım bu şekilde daha iyi gibi gözüküyor. İleride AAA oyunlara filan sararsam mutlaka 2K 240HZ bir modele geçerim.
AAA oyunlarda cyberpunk gibi oyunlarda 100 fps civarı alırsınız 240 hz gerek yok 2k 170-180 hz yeter.

Geri
Yukarı