Paviliondan bahsetmiştim hocam. Kusura bakmayın benim hatam model belirtmem gerekirdi 👍
4 yıl önce hp pavilion gtx 960m i5 6300 hq 4x2 8 ram ddr4 lü ürününü satın aldım 4 yıl boyunca kullandım yeri geldi 2 gün oyun oynadım yeri geldi 3 gün aralıksız iş yaptırdım ne ısındı ne dondu ne kapandı bakımlarını yaptırmazsan ürün tabi ısınır laptoplarda böyle

PC hocasının bu ürünün reklamını yaptığını gördüm bende uzun bir araştırmadan sonra ürünü satın aldım. Alalı daha 2 gün oldu. Bilgisayarı alırken Vatan Bilgisayar'da çalışan arkadaşlar ürünün tüm testlerinin yapıldığını söylemişti fakat ne BIOS'u güncellenmişti ne Windows kurulmuştu.
Tüm driverlarını BIOS güncellemelerini kendim tek tek yaptım.
PC hocası 300 bin aboneli YouTube kanalının yaptığı oyun testlerinde 65-70 derece arasında gezen ekran kartı benim yaptığım testlerle arasında 15 derece fark var!
30 dakika Witcher 3 oynuyorum ekran kartı 80 dereceyi görüyor. 5 dakika GTA 5 oynuyorum ekran kartı yine 80 derece 5 dakika Call of Duty Warzone oynuyorum gene 80 derece.
Tüm fan ayarları da otomatik ayarlarda ve fan hızı 75-80-85 arası çalışıyor.
Alacak arkadaşlar bunu bilerek ürünü satın alsın.
Ben kendimi kandırılmış hissediyorum ve bununla ilgili yapılan videoda da hiçbir şekilde fan hızıyla ilgili bir şey söylenmemiş bende ortalama bir alıcı olarak otomatik.
Ayarlarda olduğunu düşünerek ürünü satın aldım.
PC hocasına güvenerek ürün satın almayın.
Ha belki benim ekran kartımda bir sorun vardır bilemem ama FPS donma kasma vb gibi hiçbir sorun yaşamadım sadece ısınma sorunu var.
Alan arkadaşlarda MSI Afterburner programını indirip sıcaklıklarını paylaşınlar bilelim.
Bende bu sistemi almak istiyordum konunu gördüm. Son durum nedir tavsiye eder misin?

Geri
Yukarı