PC hocası Vega III sistem 16 GB RAM vs 32 GB RAM

miracim

Hectopat
Daha fazla  
PC hocası kanalın da yeni bir video paylaşıldı ve benim de ilgimi çekti beğendim ve Tebilon üzerinden PC hocası Vega III satın aldım. Fakat burada yanlış bir hareket yaparak 16 GB RAM'i 32 GB RAM olarak aldım ve 12.000TL ödeme yaptım. PC fiyatı şu an da 10.786TL. Arkadaşlar isteğim sizden ne yapmam gerektiği böyle kalsın mı? Yoksa müşteri hizmetlerini arayıp bir değişiklik yapmamı önerirsiniz.

https://www.tebilon.com/amd-r5-5500-asrock-rx6600-challenger-a520m-hvs-corsair-16gb-512gb-ssd

Son düzenleyen: Moderatör:
PC hocası kanalın da yeni bir video paylaşıldı ve benim de ilgimi çekti beğendim ve Tebilon üzerinden PC hocası Vega III satın aldım. Fakat burada yanlış bir hareket yaparak 16 GB RAM'i 32 GB RAM olarak aldım ve 12.000TL ödeme yaptım. PC fiyatı şu an da 10.786TL. Arkadaşlar isteğim sizden ne yapmam gerektiği böyle kalsın mı? Yoksa müşteri hizmetlerini arayıp bir değişiklik yapmamı önerirsiniz.

https://www.tebilon.com/amd-r5-5500-asrock-rx6600-challenger-a520m-hvs-corsair-16gb-512gb-ssd

16 genelde yeterlidir ama 32 daha iyi tabii.
Bütçeni zorlamıyorsa kalsın.

Keşke işlemciyi yükseltseydiniz. Hayırlı olsun bu arada.

Evet o işlemci ve RAM arasın da kaldım ben öyle RDR2 oynayacak biri değilim arkadaşlar yazılımla uğraşıyorum ve çok fazla uygulama açık Discord, tarayıcı, VS Code vb uygulamalar fazlasıyla açık duruyor bu durum da RAM mi önemlidir işlemci mi?

Keşke işlemciyi yükseltseydiniz. Hayırlı olsun bu arada.
sağolun efendim

Evet o işlemci ve RAM arasın da kaldım ben öyle RDR2 oynayacak biri değilim arkadaşlar yazılımla uğraşıyorum ve çok fazla uygulama açık Discord, tarayıcı, VS Code vb uygulamalar fazlasıyla açık duruyor bu durum da RAM mi önemlidir işlemci mi?
Bence işlemci daha iyi olurdu. Bende yazılım ile uğraşıyorum. VS Code, Discord, en az 5-6 chrome sekmesi açık kalıyor. Şuan da 8GB ram'e sahibim ve %70-80 arası kullanıyor. Önceden 16GB ram kullanıyordum arızalandı, arızalanmadan önce hayli hayli yetiyordu. Şimdi de 2x8 dual kit ram sipariş verdim onları kullanacağım. 16GB Ram R5 5600 daha iyi olabilirdi. Hem RAM eklemesi en kolay parça denebilir. İşlemci değiştirmek daha masraflı.

Tamam beyefendi sizin önerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim eğer bu mesajımı görürseniz son bir isteğim olacaktır sizden bu sistem için ileride neyi yükseltmemi önerirsiniz?

Tamam beyefendi sizin önerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim eğer bu mesajımı görürseniz son bir isteğim olacaktır sizden bu sistem için ileride neyi yükseltmemi önerirsiniz?
Ben teşekkür ederim bana güvendiğin için 🌹

Yani işlemci iyi. Yükseltceğin döneme göre değişir o iş.

Ekran kartı da aynı işlemci gibi. Artık ihtiyaç duyduğunda değiştirirsin.

Ram eğer ki yetmezse 32 yapılabilir (çok ileride ben bile bugün sipariş verdim. param vardı ama 2x16 almak yerine 2x8 aldım.)

SSD zevke göre daha iyi bir şeyle değişebilir. (fiyat farkı çok yoksa değiştir, mesela kendi ssd'ni satarsın üstüne az ekleyip samsung gibi marka alırsan 10 numara olur onun dışında her türlü idare eder. ben su650 kullanıyorum problemli model ve 4 yıl oldu neredeyse halen ssd ihtiyacım yok.)

İlk değiştireceğim şey kasa olurdu. O sistem o kasaya ihanet.

İşlemci soğutucu hakkında bir fikrim yok. Eğer ki ısı normal giderse elleme. Baktın ki ısı derecen çok fazla +80 derece. Daha iyisini alabilirsin.

Geri
Yukarı