PC için DualSense almak mantıklı mı?

İleride PlayStation alırım diyorsan DualSense al. Yok almam diyorsan 400-500 liraya olan kolları al önerim yok şu anlık. PC'de oyun oynamak için DualSense alınmaz.

Muhtemelen almam PlayStation.

Yaklaşık 1 yıldır PC'de aktif olarak DualSense kulllanıyorum.
Artıları eksilerini açıkça yazacağım

Artılar:
PlayStation stuos oyunlarında her şey tam çalışıyor. Adaptif tetiklerden tut haptic feedback falan hepsi son güncellemeyle kablosuz olarak bile çalışıyor.
Şarjlı olması benim kullanımım için daha iyi oluyor pille uğraşmayı sevmiyorum
Steam bütün oyunlarda destekliyor. Açamadığım oyun yok ama bir eksisi var buna eksilerde değineceğim
Ve son olarak benim özelimde bir artı bu, PS5 alacağım için orada da kullanabileceğim.

Eksiler:
Yukarıda dediğim amaya gelirsek, oyunları oynuyorsun ama PS oyunları hariç çoğunda Xbox tuşlarına göre ekranda gözüküyor tuşlar
EA FC24 için alacaksan alma beni deli etti. Tuşları PS tuşu yapabiliyorsun ama o zaman EA uygulaması sapıtıp kablosuz çalıştırmıyor. Steam input açarsan da Xbox tuşları gözüküyor, yok 2 kol olarak görüyor falan delirdim sildim. Oyunu PS5 için aldım kafam rahat şu an (PC'yi bu nedenlerden de bırakıyorum artık)
Epic Games desteklemiyor. Şaşırmamışsınızdır buna çünkü Epic işte 0 teknolojik yatırım ve sadece bedava ve ucuz oyun olan basit bir satış sitesi. Steam gibi hizmet sitesi değil.

Kısaca toparlarsak ben kullanmadan önce DualSense önerirdim ama artık yakın çevreme de PC için Xbox öneriyorum. Xbox kolu + IKEA'dan şarjlı pil ve adaptörü önerimdir.

Xbox gamepad: MICROSOFT XBOX WIRELESS OYUN KUMANDA SİYAH(9.Nesil) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Şarjlı pil ve adaptörü: (yurt dışında panosonic pil kullandığını ve iyi olduğunu söylüyorlardı kullanan arkadaşlarım da memnunlar)

Hocam sormak istediğim 2 soru var. İlk olarak kablolu bir şekilde PC'ye bağlanırsam gene o fifada olan sapıtma olayı olur mu? İkinci olarak Epic hesabından RDR2 ve Uncharted oynayacağım gene desteklememe olayı olur mu?

Değil, 9.nesil alın.

Hocam Xbox kolu almayı pek düşünmüyorum.

Son düzenleme:
RDR2 bende de Epic'te var şöyle çalışabiliyor: Steam'ı komple kapatınca PS butonlarıyla çalışıyor.
Uncharted'ı Steam'de oynadım adaptif trigger falan hepsi çalışıyordu muhtemelen Epic'te de aynı şekilde çalışır.

RDR2 bende de Epic'te var şöyle çalışabiliyor: Steam'ı komple kapatınca PS butonlarıyla çalışıyor.
Uncharted'ı Steam'de oynadım adaptif trigger falan hepsi çalışıyordu muhtemelen Epic'te de aynı şekilde çalışır.

RDR2 kablolu çalışıyordu en son ama 3 5 ay önce oynamıştım.

DualSense ve Spider-Man 2 bana PS5 aldırıyor ben memnunum ama oyun oynamak için az vaktin varsa benim gibi sorunla uğraşmaktan bıktıysan pek önermem.

RDR2 kablolu çalışıyordu en son ama 3 5 ay önce oynamıştım.

DualSense ve Spider-Man 2 bana PS5 aldırıyor ben memnunum ama oyun oynamak için az vaktin varsa benim gibi sorunla uğraşmaktan bıktıysan pek önermem.

Yani hocam boş vaktim var aslında. Amacım yatarak hikayeli oyun bir de FIFA oynamaktı ama galiba o da hayal oldu galiba. Çok kararsız kaldım alıp almamak konusunda.

Yani hocam boş vaktim var aslında. Amacım yatarak hikayeli oyun bir de FIFA oynamaktı ama galiba o da hayal oldu galiba. Çok kararsız kaldım alıp almamak konusunda.

Hocam DualSense X uygulamasını indir, kolu Xbox 360 olarak tanıt, yat oyna bitti. Bu kadar kasmaya gerek yok. FIFA'da en iyi gamepad DualSense. İleride DualSense'e tam destek gelecek diye biliyorum.

Geri
Yukarı