DualSense almak mantıklı mı?

PC için DualSense almak istiyorum. Fakat DualSense PC için çok uyumlu değil diyorlar. Sizce PC için DualSense alınır mı?
hassasiyet sorunu falan yok ama yinede almamalısın 1.sebep çoğu oyunlar dualsense i xbox kolu olarak görüyor 2.sebep haptic feedback ve adaptive triggerları kullanamıyorsun 3.sebep xbox game pass oyunlarını dualsense ile oynaman için converter yüklemen lazım hiç gereği yok bence xbox kolu al bak keyfine

1.5 Yıldır dualsense kullanıyorum. Hiç uyum sorunu yaşamadın üstüne üstlük adaptif trigger, haptic feedback gibi özellikleri bile kullanabiliyorum. Forza horizonda bile :) alınmaz, uyum sorunu var diyenler neyin kafasındalar acaba :) sony Windows için frimware bile yayınladı. Steam tam uyumluluk veriyor. Gamepass de oyunda kol desteği varsa dualsense sorunsuz çalışıyor. Hades oyununu dualsense ile bitirdim gamepassten:)

Hangisi daha ucuzsa al geç ikiside üzmez.
hangi oyunda kullanıyorsun ya adaptive triggerı haptic feedbacki

hassasiyet sorunu falan yok ama yinede almamalısın 1.sebep çoğu oyunlar dualsense i xbox kolu olarak görüyor 2.sebep haptic feedback ve adaptive triggerları kullanamıyorsun 3.sebep xbox game pass oyunlarını dualsense ile oynaman için converter yüklemen lazım hiç gereği yok bence xbox kolu al bak keyfine

hangi oyunda kullanıyorsun ya adaptive triggerı haptic feedbacki

Burada çoğu yeni oyunda adaptif trigger kullanabileceğin oyunların listesi var. Gayet de çalışıyor kullanıyorum deathloop, cyberpunk, forza horizon hepsinde sorunsuz. 2014-2015 sonrası oyunlarda uyumluluk sorun yaratmıyor. 2014 öncesi bazı oyunlarda dualsensex uygulaması ile rahatça kullanabiliyorsun. Ayrıca gamepass içinde pc oyun kolu tagi varsa dualsense destekliyor.

Son düzenleme:
Uyum sorunu öncelikle çok önemli değil. DS4 Windows programı ile cihazı sorunsuz kullanabiliyorsunuz ve dahası Steam da Dualsense desteği getiriyor.
Gecikme sorununu da hem Bluetooth ile (Ki çok verimli bir bağlantım yok) hem kablo ile denedim ama herhangi bir sorun yaşamadım. En çevik olmayı gerektiren yarış oyunlarında dahi öyle bir gecikme hissetmedim ki yarış oyunlarının kontrol hassasiyeti benim hassas noktam. NFS Shift ve Shift 2'yi oynamayı çok istesem de oynayamama sebebimdir hatta ama ben sorun yaşamadım.

Ha ama aynı paraya aynı nesil Xbox kolu varsa o daha isabetli bir tercih olabilir. Bir de Dualsense'de malzeme kalitesinde sorun var sanırım. Dpad tuşlarına basarken falan yay sesi ve ekstra bir sertlik hissediyorum. Elimdeki geçmişini bilmediğim Xbox360 kolunun tuşları daha iyi hissettiriyor.

Alınır mı? Bence 1. tercih olmaz ama almanız lazımsa ve alternatifi yoksa da pişman etmez.

Geri
Yukarı