PC için kablosuz kulaklık nasıl çalışıyor?

omryldz00

Attopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
"ANAKART" : MSI A320M PRO VD/S
"İŞLEMCİ" : AMD Ryzen 5 4500
"EKRAN KARTI" : GEFORCE GTX 1650
"RAM" : 2X8 GB GSKİLL RIPJAWSV 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16
"SSD" : HYPERX FURY 3D 120 GB
"HARDDİSK" : TOSHİBA MQ01ABD100
Bir süredir aklımda PC için (masaüstü) kulak üstü kablosuz kulaklık almak istiyorum ama kafamı kurcalayan konu PC için herhangi bir bir Bluetooth aparatı ya da herhangi bir ekstra aparat vs ihtiyaç var mı PC de çalışma prensibi nasıl oluyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir süredir aklımda PC için (masaüstü) kulak üstü kablosuz kulaklık almak istiyorum ama kafamı kurcalayan konu PC için herhangi bir bir Bluetooth aparatı ya da herhangi bir ekstra aparat vs ihtiyaç var mı PC de çalışma prensibi nasıl oluyor? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bluetooth ile çalışıyorsa kulaklık BT adaptörü almanız gerek ama Wireless ile çalışıyorsa direkt tak çalıştır şeklinde

Tabi ki kablosuz kulaklıklar çoğunlukla Bluetooth kullanır. Wireless aparatla çalışanlar da var sanırım ama geneli BT'dir. Bilgisayarınızda bluetooth yoksa USB aparatı almalısınız.

Wireless olarak çalışan kablosuz cihazların içinden görseldeki gibi usb dongle çıkar. Bluetooth ile çalışanlarda bilgisayarda bluetooth desteği yoksa yine görseldeki gibi usb bluetooth dongle ile çalışıyor. Bluetooth usb dongle cihazını harici olarak satın alman gerekiyor.

aerox_5_wl_9_wl_black_pdp_buyimg_transmitter_reupload.png__1920x1080_crop-fit_optimize_subsamp...png

Bluetooth ile çalışıyorsa kulaklık BT adaptörü almanız gerek ama Wireless ile çalışıyorsa direkt tak çalıştır şeklinde.

Tabii ki kablosuz kulaklıklar çoğunlukla Bluetooth kullanır. Wireless aparatla çalışanlar da var sanırım ama geneli BT'dir. Bilgisayarınızda Bluetooth yoksa USB aparatı almalısınız.

Wireless olarak çalışan kablosuz cihazların içinden görseldeki gibi USB dongle çıkar. Bluetooth ile çalışanlarda bilgisayarda Bluetooth desteği yoksa yine görseldeki gibi USB Bluetooth dongle ile çalışıyor. Bluetooth USB dongle cihazını harici olarak satın alman gerekiyor.

Eki Görüntüle 2166584

Cevapladığınız için teşekkürler
Dediklerinizi anladım zaten alırken de Wireless olanlardan alacağım peki uygun fiyatlı 2000 TL civarında önerileriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı