PC için Ses Sistemi Önerileriniz ?

mtayfur83

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Sevgili dostlar Creative Sound Blaster Z ses kartı barındıran bilgisayarımda şu an Logitech Z623 2.1 ses sistemi kullanmaktayım ve ne yaptımsa müzik konusunda bu sistemden istediğim verimi alamadım.
Giriş seviyesindede olsa kaliteli müzik dinlemek için yola çıkmış bulunmaktayım. Önerilerinize ihtiyacım var. Aklımdaki düşüncelerim aynen aşağıdaki gibi; Maksimum Bütçe 1.000,00 TL

1. yol Anfi + Hoparlör Sistemi almak Bütçeme uygun Pioneer A-10-K Stereo Anfi ve ona uygun önerebileceğiniz bir hoparlör nasıl olur ?

2. yol Pioneer X-HM31V-K Mikro Müzik Sistemi alıp LINE girişinden PC ile bağlantı kurup kullansam nasıl olur ? http://www.pioneer.eu/i...u_b@20130510@h_zoom.jpg

3. yol 1+1 kendinden anfili Edifier R2000T yada Microlab Solo 6C muadili bir sistemmi almalıyım ? Önerileriniz nelerdir ?

Bu 3 yoldan hangisi beni doğru yola iletir değerli fikir ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden ilginize teşekkürler...

Filmlerden oyunlardan müzikleri kaldırırsak tuzsuz pilava dönerler. Far Cry 3'te tarla yakmanın bir tadı kalmazdı "o" müzik olmasaydı. Eğer Z-906 kalitesini birebir yaşamanıza rağmen doğru tercih olmadığını düşünüyorsanız bilemem ama bir şekilde denemenizi tavsiye ederim. Uzun süre Logitech Z523 kullandım, 2+1 40W'lık bir sistem olmasına rağmen nice 5+1'lerle kapışmışlığı var. İlla Logitech olacak diye bir şey yok tabi. Özelliklerini beğendiğiniz bir DENON da olabilir. Şuan eski bir model olan DENON AVC-2800 analog amfi kullanıyorum. Altınova'dan açınca Çark Caddesi'nden dinlemek mümkün müziği. Ama yine de tüyleri diken diken eden bir Z-906 deneyimi yaşamanızda yarar var.

Kullandığım modelin neleri desteklediğini göstermek amacıyla birkaç fotoğraf paylaşmak istedim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

145_0_avc2800b.jpg

145_2_avc2800c.jpg

145_3_avc2800d.jpg

145_4_avc2800e.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı