PC için Xbox Gamepad Önerisi

Mazotçu

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : Intel Core I7 13700K
Anakart : ASUS TUF GAMING Z790 D4
Ekran Kartı : Zotac RTX 4080 Trinity
RAM : Corsair Vengeance RGB RT 16x2 GB DDR4 3600 MHz
SSD : Kingston KC3000 1TB - Corsair MP510 480 GB
Kasa : Xigmatek EN9726 Prosper
Güç Kaynağı : Corsair RM850X 850W 80+ Gold
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Masterliquid ML240L
Mouse : HyperX Pulsefire FPS Pro
Kulaklık : Razer Kraken V3 HyperSense
Klavye : Corsair K70 MK2
Masaüstü bilgisayarım için Xbox oyun kolu almayı düşünüyorum. Daha öncesinden PS4 sahibiydim ve DS4'ü bilgisayarda da kullandım fakat PS gamepad'in yorucu geldiği kanaatindeyim ve bu yüzden Xbox gamepad almaya karar verdim. Daha önce de denemedim hiç açıkçası. Bundan dolayı Xbox gamepad önerisine ihtiyacım var.

Nesil gibi etkenler var ve farkları ne olduğunu bilmiyorum. Bütçe olarak 1000₺ geçmemesi makul olur. Anakart olarak MSI Z390 Tomahawk kullandığımdan dolayı Bluetooth özelliği yok ve kablolu kullanmayı düşünüyorum. Belki ilerleyen zamanlarda aparat alıp uzaktan kullanabilirim fakat şart değil. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Sıfır olmak zorunda mıdır?

Nesil dediğimiz olay Xbox One ve Xbox Series konsolları arasında ki nesil hocam.
Xbox One gamepadinin Xbox Series gamepadinden tek farkı D-PAD tuşunda çapraz basma olmaması. Bunun dışında fiyatları da birbirine yakın zaten. Tercihinizi Xbox Series gamepadinden yana kullanın derim.

Hocam şu an baktım Dualsense 1.113 TL fiyata satılırken Xbox Controller 2000 TL civarına dayanmış. DualSense'de tercih edilebilir.

Sıfır olmak zorunda mıdır?
Yok hocam ikinci el temiz olursa alabilirim.
Nesil dediğimiz olay Xbox One ve Xbox Series konsolları arasında ki nesil hocam.
Xbox One gamepadinin Xbox Series gamepadinden tek farkı D-PAD tuşunda çapraz basma olmaması. Bunun dışında fiyatları da birbirine yakın zaten. Tercihinizi Xbox Series gamepadinden yana kullanın derim.

Hocam şu an baktım Dualsense 1.113 TL fiyata satılırken Xbox Controller 2000 TL civarına dayanmış. DualSense'de tercih edilebilir.

Hocam DS5 özel titreşim motorunu sanırım kullanamıyorum hem oyunun özel olması hemde PS5 olması gerekiyor diye biliyorum. Sizin bilginiz var mı ? Ayrıca hocam yazılan 1.113₺ fiyatına ekstra 440₺ ithalatçı depozitosu ödeniyor toplamda 1553₺ gibi bir rakama ulaşıyor.
Xbox one s kontrolcüsü ile son çıkan arasında pek fark yok. Onu alabilirsiniz DS 4'e göre bence çok daha iyi ele oturuyor.
Xbox One S kontrolcüsü şeklinde arattırdığım zaman yeterli oluyor sanırım. Herhangi bir nesil muhabbeti yok anladığım kadarıyla.

Hocam o zaman biraz araştırma ile garantili bir Xbox 9. nesil kol bulabilirsiniz. Hatta bazen garantiden gelen sıfır değişim ürünlerini de uygun fiyata satanlar olabiliyor.

Diğer forum üyelerinin dediği gibi DS5 de düşünülebilir fiyat farkı fazla imiş Xbox ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı