PC için Xbox Series vs PS5 DualSense kontrolcü

Makaleler
1
Yer
Ankara
Merhaba, PC kullanımı için bir gamepad alacağım ama Series kontrolcüsü pilli olduğu için DualSense mi alsam acaba diye düşünüyorum. İkisinin de fiyatı aynı fakat Series kontrolcüsü tercih edersem bir de şarjlı pil ve bu piller için şarj istasyonu gerekecek; yani bana Series kontrolcüsü 2.600 TL (500 TL daha pahalıya) kadar bir fiyata mal olacak. Ek olarak ileride herhangi bir konsol alma düşüncem bulunmuyor ve neredeyse hiç gamepad deneyimim yok, bu ilk olacak.

Neticeye gelirsek, DualSense tercihi PC kullanımında herhangi bir eksiklik hissettirir mi? Bir dezavantajı var mıdır? DualSense, DSX ile falan çok uğraştırır derseniz Series kontrolcüsünü alabilirim.

Son düzenleme:
Bende iki kontrolcü de var şu an, Xbox kontrolcüsünün yüzüne bakmıyorum.

Xbox kontrolcusu ergonomik olarak daha rahat haptic cart curt çoğu PC oyununda yok zaten. Series al geç.

Steam oyunlarında kontrolcü desteği sabit zaten hepsinde oynarsın. Ama steam dışı oyundan oyuna değişir.
"Keşke Xbox kontrolcüsü alsaydım" dedirtmeyecekse mantıklı duruyor. Bir de DualSense kontrolcülerinde yeni A1 kodlu modeller varmış sanırım, bu modelleri edinmek için ekstra uğraşmaya gerek var mı?

Direk Xbox kontrolcusu alin derim her şeyiyle mukemmel bir alet.
Çok sıradanmış fikri oluşturuyor, pilli olması vb. Ek olarak daha maliyetli.

"Keşke Xbox kontrolcüsü alsaydım" dedirtmeyecekse mantıklı duruyor. Bir de DualSense kontrolcülerinde yeni A1 kodlu modeller varmış sanırım, bu modelleri edinmek için ekstra uğraşmaya gerek var mı?

Çok sıradanmış fikri oluşturuyor, pilli olması vb. Ek olarak daha maliyetli.
A1 olmayanlar sorunlu deniyor fakat 1000/1 gibi ihtimal var.

Her ikisini kullanmış ve şuanda Dualsense ile devam eden biri olarak Dualsense diyorum.
Keşke dedirtecek bir yanı yok mu dersiniz? Benim gözümde en büyük artısı yerleşik şarj edilebilir pili olması. Bir de yukarıda dediğim gibi A1 koduyla biten yeni modeller varmış sanırım, bu konu hakkında bilginiz var mı?

Geri
Yukarı