PC kapalıyken fişini çekme

Cihan Deniz

Hectopat
Merhaba PC'yi kapatınca güç kaynağının oralarda cızz diye hafis ses geliyor. Ben de fişini çekiyorum kapandıktan 10 15 saniye sonra. 1 de prizde prizi açma kapama düğmesi var. Ben İngiltere'de oturuyorum İngiliz prizlerinin yanında on off tuşu var. Fişini mi çekeyim, off mu yapayım veya ne yapabilirim?

Merhaba PC'yi kapatınca güç kaynağının oralarda cızz diye hafis ses geliyor. Bende fişini çekiyorum kapandıktan 10 15 saniye sonra. 1 de prizde prizi açma kapama düğmesi var ben İngiltere'de oturuyorum İngiliz prizlerinin yanında on off tuşu var. Fişini mi çekeyim, off mu yapayım veya ne yapabilirim?

Aynısı bende de oluyor hocam. PSU markası nedir? Ayrıca fişten çekin kapanınca.

ister fişi çekin,ister Prizdeki Anahtardan, ister Güç kaynağından kapatın(off), hiç farketmez çünkü hepsi şebeke cereyanını kesecektir.Ama ben kolaylık olması açısından, maden ilgilterede prizlerde öyle bir imkan varsa, kolayca prizden kapatırdım.

Birde Güç kaynağındaki Anahtar, küçük plastik yapsıyla bozulmaya daha müsait olduğu için prizdeki anahtarı seçerdim.

İster prizdeki anahtardan, ister güç kaynağından kapatın(off), hiç fark etmez çünkü her ikisi de şebeke anahtarıdır. Ama ben kolaylık olması açısından, maden ilgilterede prizlerde öyle bir imkan varsa, kolayca prizden kapatırdım.

Bir de güç kaynağındaki anahtar, küçük plastik yapsıyla bozulmaya daha müsait olduğu için prizdeki anahtarı seçerdim.

Prizdeki anahtar dediğiniz on off düğmesi değil mi?

İster prizdeki anahtardan, ister güç kaynağından kapatın(off), hiç fark etmez çünkü her ikisi de şebeke anahtarıdır. Ama ben kolaylık olması açısından, maden ilgilterede prizlerde öyle bir imkan varsa, kolayca prizden kapatırdım.

Bir de güç kaynağındaki anahtar, küçük plastik yapsıyla bozulmaya daha müsait olduğu için prizdeki anahtarı seçerdim.

1'de bir zararı olmaz değil mi PC'ye?

Priz de ki anahtar dediğiniz on, off düğmesi değil mi?

Bir de zararı olmaz değil mi bilgisayara?

Zararı olmaz hocam. Ayrıca yazınıza özen gösterirseniz sevinirim.🙂

Bilgisayarı kapattıktan sonra yaptığınızda hiçbir zararı yoktur.

Demek bilgisayari kapatinca ona hiçbir şey olmuyor bekleyin şu an kapali bir tekme atip geliyom.
Yandaki temperli cam falan kirildi ayagima cam batti ama PC hala calisiyor. (gercek degil he)

Zararı olmaz hocam. Ayrıca yazınıza özen gösterirseniz sevinirim.🙂

Biraz hızlı yazıyorum da 😁 idare edin.

Merhaba PC'yi kapatınca güç kaynağının oralarda cızz diye hafis ses geliyor. Ben de fişini çekiyorum kapandıktan 10 15 saniye sonra. 1 de prizde prizi açma kapama düğmesi var. Ben İngiltere'de oturuyorum İngiliz prizlerinin yanında on off tuşu var. Fişini mi çekeyim, off mu yapayım veya ne yapabilirim?

Yeni konu açmaya vaktim yok da. PC'yi bu akşam açık bırakmam lazım problem vs olur mu?

Geri
Yukarı