Çözüldü PC kapandıktan sonra klavye ışığı kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf NUR

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar PC kapandıktan sonra klavyemin ışığı en ufak bir dokunmada veya tuşa basmada ışıkları açılıyor. Hızlı başlangıç ayarını kapattım. Sorun çözülmedi henüz. Diğer donanımlarım fare olsun kulaklık olsun ışıkları açılmıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Klavye modeli: İnca IKG-451.
Anakart modeli: MSI B450A Pro Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Normal bu? İsteğe bağlı kapanabilir: BIOS-> ERP.

Erp ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • Pme Event wake up - Bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma.
  • Power on by mouse - Bilgisayarı fare ile başlatma.
  • Power on by keyboard - Bilgisayarı klavye ile başlatma.
  • Wake on LAN - Bilgisayarı LAN üzerinden başlatma.
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir. (Mikail Fidan tarafından bir konuya yazılmış cevaptan aldım buyurun konu ErP Ready Nedir? - Technopat Sosyal)
Normal bu? İsteğe bağlı kapanabilir: BIOS-> ERP.

Erp ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • Pme Event wake up - Bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma.
  • Power on by mouse - Bilgisayarı fare ile başlatma.
  • Power on by keyboard - Bilgisayarı klavye ile başlatma.
  • Wake on LAN - Bilgisayarı LAN üzerinden başlatma.
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir. (Mikail Fidan tarafından bir konuya yazılmış cevaptan aldım buyurun konu ErP Ready Nedir? - Technopat Sosyal)

Çözüm
Hocam BIOS menüde ERP diye bir seçenek var. Onu enabled ise disabled yapmanız gerekiyor.

Teşekkürler hocam vallahi sıkmaya başlamıştı sorun.
Bu arada şu başlığa çözüldü yazmayı galiba moderatörler yapıyor. Bir arkadaş el atabilir mi?

Geri
Yukarı