PC kapanınca anakart ışıkları yanmaya devam ediyor

IBO.

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte Z370 Ultra Gaming anakarta sahibim. PC'yi kapattığım halde anakart üzerindeki LED'ler ve kulaklığımın ışığı yanmaya devam ediyor. Geceleri çok rahatsız ediyor. Anahtarlı priz kullan demeyin lütfen. BIOS üzerinden bu ayar kapatılabiliyorsa oradan kapatmak istiyorum. Not: BIOS'um güncel.

Bendede Asus Rog Strix B-350 F Gaming anakart var, Asus'un kendi Aura Sync yazılımı üzerinden kapatabiliyorum bunu. Gigabyte'tada böyle bir yazılım vardır muhakkak bu yazılım üzerinden Shut Down sekmesi var ise veya buna benzer ; yani kapalı iken seçeneği ordan ayarlayabilirsiniz bence. Kullanmadığım için emin olarak bir şey diyemiyorum fakat bu yazılımı vardır muhakkak indirip bi bakın. Var ise biraz kurcalayın veya google'a bi yazın derim.

Bendede Asus Rog Strix B-350 F Gaming anakart var, Asus'un kendi Aura Sync yazılımı üzerinden kapatabiliyorum bunu. Gigabyte'tada böyle bir yazılım vardır muhakkak bu yazılım üzerinden Shut Down sekmesi var ise veya buna benzer ; yani kapalı iken seçeneği ordan ayarlayabilirsiniz bence. Kullanmadığım için emin olarak bir şey diyemiyorum fakat bu yazılımı vardır muhakkak indirip bi bakın. Var ise biraz kurcalayın veya google'a bi yazın derim.
Google'a yeterince baktım ve işe yarar bir şey bulamadım. Gigabyte'ın RGB Fusion adlı bir yazılımı var ama bu yazılım üzerinden herhangi bir şekilde böyle bir ayar bulamadım.

Eski dizüstü bilgisayarım da böyle sıkıntı vardı. PC kapatsam bile fare ve soğutucu çalışmaya devam ediyordu. BIOS kurcala belki vardır ayarları.

Bunlar nedir ve ne işe yarayacak?
BIOS'u biraz kurcaladım ve aşağıdaki görselde işaretlediğim ayarı "off" olarak değiştirdim. Artık anakart ışıkları PC kapanınca sönüyor ancak kulaklık ışığı yanmaya devam ediyor.
mb.jpg

Son düzenleme:
Onun için aşağıya attığım yere gelip "Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" seçeneğine tıklayıp "Hızlı başlatmayı aç(önerilen)" seçeneğinin tikini kaldırman gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17 KB · Görüntüleme: 309
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı