Çözüldü PC kapatınca Kizaru kulaklık RGB'leri sönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

squexs

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ASUS Prime B550M-K anakartım var ve sistemim yeni.
Gamepower Kizaru kullanıyorum.
BIOS güncel.

PC'yi kapatınca tüm RGB'ler kapanıyor fakat kulaklık RGB'lerim kapanmıyor. Neden acaba?

Sisteminiz nedir hocam? Görev yöneticisinde RAM'ler kaç MHz gözüküyor?

RX 6700 XT 12 GB Dual 192bit
Adata XPG (2x8) 3200MHz RAM
ASUS Prime B550M-K anakart
ASUS GT301 kasa

Görev yöneticisinde RAM hızı 3200MHz olarak gözüküyor ama BIOS'un ilk sayfasında 2666MHz olarak gördüm

ASUS GT301 kasa

Görev yöneticisinde RAM hızı 3200MHz olarak gözüküyor ama BIOS'un ilk sayfasında 2666MHz olarak gördüm
Görev yöneticisinde 3200'se sıkıntı yok hocam, BIOS'ta D.O.C.P açılmamış halini görmüş olabilirsiniz.

hocam bu arada ilk defa biosa girmiştim ramlerim 3200mhz ama karşıma ilk çıkan ekranda dram 2666mhz olarak gördüm nedeni nedir? ramlarim 2666mhz hızındamı çalışmakta?
Ez ayarlarda XMP seçeneği olmalı hocam disabled ise XMP enabled yapın. Anakart otomatik olarak ramleri 2666 mhz ye sabitler sizin XMP seçeneğini açmanız gerek. Şu zamana kadar ramlerinizden tam verim alamamışsınız.

ASUS GT301 kasa

XMP açıksa sorun yok hocam XMP açık olmayan halini görmüş olabilirsiniz siz.

Ez ayarlarda XMP seçeneği olmalı hocam disabled ise XMP enabled yapın. Anakart otomatik olarak ramleri 2666 mhz ye sabitler sizin XMP seçeneğini açmanız gerek. Şu zamana kadar ramlerinizden tam verim alamamışsınız.

XMP açıksa sorun yok hocam XMP açık olmayan halini görmüş olabilirsiniz siz.
birazdan biosa girip bakıcam hocam açıkmı olduğuna.
gaminggentrden hazır olarak aldım sistemi herhalde bios ayarlarını kendi yapıp gönderiyorlar.
bios ekranında profile #1 ayarları uygulanmakta.

birazdan biosa girip bakıcam hocam açıkmı olduğuna.
gaminggentrden hazır olarak aldım sistemi herhalde bios ayarlarını kendi yapıp gönderiyorlar.
bios ekranında profile #1 ayarları uygulanmakta.
Açık olmasa 3200MHz olmaz zaten hocam, yine de isterseniz bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı