PC kapatırken "task host Window" uyarısı

Yer
İstanbul/Ataşehir
Windows 10 1909'a gelen son güncelleştirmeleri indirdikten sonra görev çubuğundaki arama kısmı çalışmamaya başladı. Bunun haricinde Windows Update bölümü açılmıyor, posta uygulaması açılmıyor, Windows mağazasına girilmiyor. İnternetin bağlı olduğunu gösteren simgede gözükmeyebiliyor. Bunlar dışında da başlıkta belirttiğim Task Host Window sistemi kapatırken belirip belirip duruyor bazen. SFC scannow mı yapsam ne yapsam bilemedim, pes doğrusu. Hala sorunsuz bir güncelleme gelmiyor.

Normalde 1909 sürümü gayet iyiydi, fakat bu ara bazı sorunlar olmaya başladı son güncellemelerle birlikte. Ne gibi derseniz; ara sıra görev çubuğundaki arama bölümünün çalışmaması, internetin bağlı olduğunu belirten monitör işareti ve Windows ayarlarına yavaş girme veya hiç girememe gibi sorunlar olabiliyor ara sıra. Bunlar dışında da bilgisayarı kapatırken "task host window" diye bir uyarı çıkıyor bu dediğim sorunlar varken."Yine de kapata" basılmadığı sürece kapanmıyor. Yine de kapata basıldığı vakit ise normal kapanma hızından 10-15 saniye geç kapanıyor sistem. Sorunların olmadığı bir oturum açmada bu uyarı çıkmıyor ve sistem eskisi gibi hızlıca kapanıyor. Yani yeniden başlatma bu hatalara çözüm oluşturuyor fakat her zamanda yapmıyorum açık konuşmak gerekirse. Bunu nasıl düzeltebilirim? Sfc/scannow mı denemeliyim, yoksa yeni bir Update mi beklemeliyim sizce?

Screenshot_20200822-090256_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde 1909 sürümü gayet iyiydi, fakat bu ara bazı sorunlar olmaya başladı son güncellemelerle birlikte. Ne gibi derseniz; ara sıra görev çubuğundaki arama bölümünün çalışmaması, internetin bağlı olduğunu belirten monitör işareti ve Windows ayarlarına yavaş girme veya hiç girememe gibi sorunlar olabiliyor ara sıra. Bunlar dışında da bilgisayarı kapatırken "task host window" diye bir uyarı çıkıyor bu dediğim sorunlar varken."Yine de kapata" basılmadığı sürece kapanmıyor. Yine de kapata basıldığı vakit ise normal kapanma hızından 10-15 saniye geç kapanıyor sistem. Sorunların olmadığı bir oturum açmada bu uyarı çıkmıyor ve sistem eskisi gibi hızlıca kapanıyor. Yani yeniden başlatma bu hatalara çözüm oluşturuyor fakat her zamanda yapmıyorum açık konuşmak gerekirse. Bunu nasıl düzeltebilirim? Sfc/scannow mı denemeliyim, yoksa yeni bir Update mi beklemeliyim sizce?

Eki Görüntüle 658410

Bahsettiğiniz şey benimde geçen sene başıma gelmişti. İnterneti bazen yavaş giriyor, bazen hiç girmiyor ya da arama çubuğu direk hiç çalışmıyordu meğerse bir virüs ile alakalıymış ve mühendis arkadaş ile birkaç saat uğraş sonucu anca silebilmiştik. Eğer mümkünse dosyalarınızı yedekleyin, bilgisayara temiz format atın ve şifrelerinizi ne olur ne olmaz değiştirin son aşama olarak. Tabi bambaşka basit bir şeyde olabilir sadece yaşadığınız sorun benimkine benzediği için böyle bir şey önerdim.

Bahsettiğiniz şey benim de geçen sene başıma gelmişti. İnterneti bazen yavaş giriyor, bazen hiç girmiyor ya da arama çubuğu direk hiç çalışmıyordu meğerse bir virüs ile alakalıymış ve mühendis arkadaş ile birkaç saat uğraş sonucu anca silebilmiştik. Eğer mümkünse dosyalarınızı yedekleyin, bilgisayara temiz format atın ve şifrelerinizi ne olur ne olmaz değiştirin son aşama olarak. Tabi bambaşka basit bir şeyde olabilir sadece yaşadığınız sorun benimkine benzediği için böyle bir şey önerdim.

Hocam tarama yapalı çok da olmadı. Kaspersky ve malwarebyts ile tarama yapmıştım. Sonuçlar gayet temizdi. Bu son gelen 1909 güncellemelerinden sonra oldu bu dediklerim. Facebook grupları üzerindede gördüğüm kadarıyla bu sorunlar yaşanıyor kullanıcılar tarafından. Yeniden başlatılarak çözüldüğü belirtiliyor. Ayrıca virüs olsa görev yöneticisinde gözükmez mi peki? Normal kullanımda bir sıkıntı yok, CPU kullanımıda çok çok az. Sanırım bendeki virüs değil. Her zaman olan bir şey de değil zate bu. Belki 6-7 defa açmadan sonra oluyor bu dediklerim. Bu son gelen Update'ler bozdu stabiliteyi. Sizdeki sorun sanırım her zaman oluyordu sanırım? Çünkü virüs olsa her zaman etkilemez mi işletim sistemini?

Hocam tarama yapalı çok da olmadı. Kaspersky ve malwarebyts ile tarama yapmıştım. Sonuçlar gayet temizdi. Bu son gelen 1909 güncellemelerinden sonra oldu bu dediklerim. Facebook grupları üzerindede gördüğüm kadarıyla bu sorunlar yaşanıyor kullanıcılar tarafından. Yeniden başlatılarak çözüldüğü belirtiliyor. Ayrıca virüs olsa görev yöneticisinde gözükmez mi peki? Normal kullanımda bir sıkıntı yok, CPU kullanımıda çok çok az. Sanırım bendeki virüs değil. Her zaman olan bir şey de değil zate bu. Belki 6-7 defa açmadan sonra oluyor bu dediklerim. Bu son gelen Update'ler bozdu stabiliteyi. Sizdeki sorun sanırım her zaman oluyordu sanırım? Çünkü virüs olsa her zaman etkilemez mi işletim sistemini?

Hayır, bende de arada oluyordu sadece. Bilgisayar genel olarak normal çalışıyordu görünürde herhangi bir problem yoktu virüs taraması yapınca temiz çıkıyor ve görev yöneticisinde de gözükmeyen baya değişik bir virüstü. Arkadaş bazı anlamadığım komutları girerek tek tek temizlemişti. Isterseniz 2004 sürümüne geçmeyi deneyin? 1909 çıkalı neredeyse 1,5 sene oldu.

@unnamedington hocam sizcede virüs olma ihtimali var mı acaba?
Hayır, bende de arada oluyordu sadece. Bilgisayar genel olarak normal çalışıyordu görünürde herhangi bir problem yoktu virüs taraması yapınca temiz çıkıyor ve görev yöneticisinde de gözükmeyen bayağı değişik bir virüs tü. Arkadaş bazı anlamadığım komutları girerek tek tek temizlemişti. Isterseniz 2004 sürümüne geçmeyi deneyin? 1909 çıkalı neredeyse 1, 5 sene oldu.

Peki yukarıda yazan arkadaştada çıkıyormuş bu uyarı. Forumda birisinde daha gördüm. Sanırım genel bir problem var. Ayrıca şunuda fark ettim. Windows ayarlarından Windows Update'e giremeyebiliyorum(internetin bağlı olduğu simge gözükmeyince).Fakat internetin bağlı olduğu simge normal olarak yerindeyken Windows'ta bir sıkıntı olmuyor, gayet iyi bir şekilde kullanabiliyorum. Bu kapanırkenki uyarıda bu simge gözükmediği vakit olabiliyor. Simge yerindeyken normal şekilde kapanıyor sistem ve Update bölümü gibi yerlere de sorunsuz girebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı