PC kasası nasıl açılır?

inegölüyüm

Attopat
Daha fazla  
Kendi PC'min kasasını nasıl açabilirim? PC'nin hiçbir zaman kasasını söküp açmadım. Ekran kartı anakart vb. şeyleri biliyorum yerlerini sizce tornavida yardımıyla bilgisayarı bir sorun oluşmadan kasasını açabilir miyim? Açarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bir de açmışken toz bezi ile tozunu almak istiyorum tüm ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi PC'min kasasını nasıl açabilirim? PC'nin hiçbir zaman kasasını söküp açmadım. Ekran kartı anakart vb. şeyleri biliyorum yerlerini sizce tornavida yardımıyla bilgisayarı bir sorun oluşmadan kasasını açabilir miyim? Açarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Bir de açmışken toz bezi ile tozunu almak istiyorum tüm ilginiz için şimdiden teşekkürler.

Arkada USB girişlerin olduğu yerler var kenarında vida var onu sök kapağı arkaya çek açılır kesinlikle toz bezi ile silme elektrikli süpürgeyle silersin en fazla.

Arkada vidaları veya klipsleri olması lazım kasanın modeline göre değişir. En rahatı tüm kabloları söktükten sonra kasayı yatağa yatırıp sol kapağı açıp içerideki tozlu yerlere girişmek. Mikrofiber bez iyi iş görür hem düz yüzeyler hem de fanlar için. Soğuk hava üfleyen saç kurutma makinesi ve kestirme fırça varsa (sulu boya fırçası da olur) daha ince yerlere girişebilirsin.

Kesinlikle toz bezi ile silme.

Ben yıllardır bez ile siliyorum?

Arkada vidaları veya klipsleri olması lazım kasanın modeline göre değişir. En rahatı tüm kabloları söktükten sonra kasayı yatağa yatırıp sol kapağı açıp içerideki tozlu yerlere girişmek. Mikrofiber bez iyi iş görür hem düz yüzeyler hem de fanlar için. Soğuk hava üfleyen saç kurutma makinesi ve kestirme fırça varsa (sulu boya fırçası da olur) daha ince yerlere girişebilirsin.

Ben yıllardır bez ile siliyorum?

Toz bezini ıslak olarak anlamış sanırım arkadaş.

Toz bezini ıslak olarak anlamış sanırım arkadaş.

Hocam açıkçası anakarta bez surcek hali yok anakartı çıkarıp kasayı süpürüyorum sonra güzel bezle silip sonra kurumasını bekliyorum geri montaladıktan sonra güç bölümünü fan kablolarını PSU'yu falan bağlıyorum iş tamam.

Toz bezi çok detaylı silmez hiç silemeye zaman harcamayın daha iyi eğer yine de sileceğim diyorsanız ıslak olmaması şartıyla silebilirsiniz.

Tabii ki ıslak ile silinmez. Kasanın tabanı, düz kısımları, kasa fanlarının fanların yaprakları, ekran kartının arka plakası mikrofiber bez ile çok güzel siliniyor. Bir de bu kısımlar asıl tozun biriktiği yerler. Yılda bir çok detaylı temizliğe girişilir ama onu da yapmadan önce tüm parçaları sökmek tek tek ince bir fırça yardımı ve hava üfleyen bir aletle temizlemek işe yarıyor. Bez rutin bakımda oldukça işlevsel.

Yeni konular

Geri
Yukarı