PC kaynaklı ping sorunu

efe014

Hectopat
Arkadaşlar bir türlü çözümleyemediğim 3aydır çilesini çektiğim bir konu var. VDSL internet ile 61 sabit pingle oynuyordum hep. Durduk yere pingim 5-10 arttı. Şöyle bir şey oluyor. Mesela bir oyuna giriyorum sabit 61 oynuyorum ikinci oyuna giriyorum pingim 77 80 oluyor evde Wi-Fi'ye kimse bağlı değil. Hiçbir Windows Update açık değil ağ kullanan bir şey de yok. Ve TTNET'le 3 aya kadar mailleşip sorunun kaynağını bulmaya çalıştım. Bana PC kaynaklı dediler en sonunda ve bende öyle olduğunu düşünmeye başladım. Bugün fiber bağlattık eve pingim bazen 55 bazen 70+ yine aynı sorun oyundan oyuna değişiyor. Mesela bir oyuna giriyorum 55sabit başka bir oyuna giriyorum 70-72 arası değişiyor. Yaklaşık 4 ay önce falanda kasanın üstüne kola dökülmüştü. Anakarta falanda gelmişti ama öyle bir ay kadar oynadım herhangi bir sorun olmadan pingim 61 sabitti yine. Ethernet kartında ya da anakartın içindeki bir arızadan dolayı mı oluyor bu acaba? Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Mesela bir oyuna giriyorum 55 sabit başka bir oyuna giriyorum 70-72 arası değişiyor.

Her iki oyunun sunucusu aynı yerde mi?
Oyun sunucusu kaynaklı ping farkları olması çok normal. Bu ne sizin bilgisayarınızla alakalı ne de internet hızınız ile, yani tamamen sunucu kaynaklı fark oluşması çok normal.

Her oyunda aynı sunuculara bağlanmıyorsunuz ki. Sunucular arası ping farkından kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Speedtest gibi sitelerde hız testi yaparken size uzak sunucu ile yakın sunucuyu seçin. O şekilde de aradaki ping farkına şahit olabilirsiniz.

Evet sunucuları aynı yerde dediğim gibi tek bir oyun oynuyorum.LOL oynarken oluyor bu sorun.
Başka bir oyun oynamıyorum zaten başka bir oyuna geçmekten kastım oyun bitince tekrardan lobi kurup oyuna girmekti.

Avrupa sunucularında mı bağlısınız? TR sunucusunda zaten o kadar ping olmaz. Avrupa sunucularında iseniz sunucular Avrupa'ya yayılmış vaziyette ise gayet normal bir durum yine.

Yeni konular

Geri
Yukarı