PC kendi kendine kapandı ve çözünürlük sıfırlandı

Bruhmoment1

Decapat
Daha fazla  
PC'yi açtım ama çözünürlük artık eski çözünürlüğüme gelmiyor ve NVIDIA silinmiş dxdiag'da da ekran kartım gözükmüyor sorun ne olabilir? Adaptör kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_70.png
    Screenshot_70.png
    11,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
2 seçenek var ya ekran kartı memory chip arızası ( çünkü vram'i hiç okumuyor yani kart çalışmıyor) yada anakartta pcI express cıkışın arızalandı ekran kartını başka bir sistemde deneyip bu sorunun hangisi olduğunu algılayabilirsin.. Bilgisayar/ yönet/ aygıt yöneticisi / görüntü bağdaştırıcıları kısmında ekran kartın gözüküyor ve soru işareti ise sürücüyü sil diyip manuel olarak nvidia dan elle indirmeni ve denemeni öneririm. Ama dediğim gibi vram 0 yani kart çalışmıyor , sanıyorum ki işlemcinin grafik yongası ile görüntü alıyorsun şu an işlemci modelin nedir ?

Yazılımsal ya da donanımsal olabilir.
Yazılımsal olduğunu anlamak için Kali Linux Live System boot edin bakalım sorun düzelecek mi?
Donanımsal olduğunu düşünüyorsanız, ekran kartını çıkarıp, Windows boot Manager ile boot edin kasayı test edin.

Kullandığın ekran kartının sürücüsünü kurarsan durum çözülecektir.

Teşekkürler peki NVIDIA masaüstüne gelecek mi sürücüyü indirdiğimde?

2 seçenek var ya ekran kartı Memory chip arızası ( çünkü VRAM'i hiç okumuyor yani kart çalışmıyor) ya da anakartta PCI Express cıkışın arızalandı ekran kartını başka bir sistemde deneyip bu sorunun hangisi olduğunu algılayabilirsin. Bilgisayar/ yönet/ Aygıt Yöneticisi / görüntü bağdaştırıcıları kısmında ekran kartın gözüküyor ve soru işareti ise sürücüyü sil deyip manuel olarak NVIDIA'dan elle indirmeni ve denemeni öneririm. Ama dediğim gibi VRAM 0 yani kart çalışmıyor, sanıyorum ki işlemcinin grafik yongası ile görüntü alıyorsun şu an işlemci modelin nedir?

İşlemcim FX 8300.

Şu an kurulan sürücüyü DDU ile kaldırıp, GeForce Experience yerine sitesinden indirip kurman daha iyi olurdu bence. DDU, sürücüyü kalıntısız kaldırır. Ama fark etmez gibi, kurabilirsin. Sıkıntı yaşarsan manuel olarak kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı