PC kendi kendine kapanıyor ve fanlar çalışmaya devam ediyor

Cirbatnosman

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi geceler. Bilgisayarım Web'te gezerken veya oyun oynarken ara sıra kendi kendine kapanıyor PC 5 saniye donuyor ve sonra monitör sinyali gidiyor ama klavye, fare, bilgisayar fanlarının RGB'si yanmaya devam ediyor ama klavyeye ve fareye erişemiyorum bilgisayarı yeniden başlatana kadar veya güç düğmesinden kapatana kadar siyah ekran kalıyor. Bilgisayarı İnventus üzerinden aldım ve kendilerine mail attım benden sadece ekran kartını istediler kopositörleri değiştirip geri gönderdiler ama sorun tekrar oldu. Parçalar çok ısınıyor diyenler var ama ısıları gayet iyi durumda ve işlemcimin termal macununu çok olmadı yenileyeli yaklaşık 15 gün kadar bir şey. İşlemci fanını kontrol ettim çok fazla sıkı değil gevşekte değil. Sistemi geçen yıl mayıs ayında topladım.
Sistem özellikleri
İşlemci AMD Ryzen 2600
Ekran kartı MSI Armor RX 570 4 GB
Anakart MSI B450M A PRO Max
RAM G.Skill Ripjaws 3200MHz 8x2
SSD Kingston A400 240GB M.2
HDD Seagate Barracuda 1TB
Güç kaynağı FSP 500W 80+
Kasa FSP CMT120a

Merhaba bende bu sorunu yaşadım. Gitgide artmaya başladı bu olay bende de aynı şekilde oluyordu bilgisayarın RGB fanları çalışıyor görüntü gidiyordu. Sistemi komple İtopya'ya gönderdim garantisi vardı bütün parçaları tek tek servise göndermişler ekran kartı hariç bütün parçalar değişti diyebilirim. Anakarta da BIOS yazılım güncellemesi atılmıştı gibi bir servis raporu vardı. Tavsiyem sistemi bütün olarak garantiye göndermen.

Sorun yaşadığım PC sistem özellikleri;
Ryzen 5 2600
Sapphire RX590 Pulse 8 GB
Kingston 16 GB (2x8GB) HyperX Predator 3000MHz CL15 DDR4 Dual Kit RAM
Adata 256 GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
Game Booster GB-G08B 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower

Değişen parçalar: İşlemci, RAM, güç kaynağı, M.2 SSD, anakarta da BIOS sürümü yazıldı(sevis raporu)
Servisten tek sorunsuz çıkan parça ekran kartıydı.

Bende İnventus'a mail atmıştım sadece ekran kartını gönderin dediler, şaşırdım neden sadece ekran kartını gönderin dediklerine. Şimdi format attım BIOS'u günccelledim şu anlık sıkıntı yok gibi duruyor ama her an her şey olabilir.
Şimdi AMD'nin kendi sitesinden en son ki Driver'ı kurdum ve PC yeniden başladı açılır açılmaz şifreyi girdiğim anda aynı sorunla karşılaştım sorunun nedeni kurduğum Driver olabilir mi?

Merhaba bende bu sorunu yaşadım. Git gide artmaya başladı bu olay bende de aynı şekilde oluyordu bilgisayarın rgb fanları çalışıyor görüntü gidiyordu. Sistemi komple itopya ya gönderdim garantisi vardı bütün parçaları tek tek servise göndermişler ekran kartı hariç bütün parçalar değişti diyebilirim. Anakarta da bios yazılım güncellemesi atılmıştı gibi bir servis raporu vardı. Tavsiyem sistemi bütün olarak garantiye göndermen.

Sorun yaşadığım Pc sistem özellikleri ;
Ryzen 5 2600
Sapphire RX590 Pulse 8GB
KINGSTON 16GB (2x8GB) HyperX Predator 3000MHz CL15 DDR4 Dual Kit Ram
ADATA 256GB XPG SX6000 PRO NVMe M.2 SSD
GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
GAMEBOOSTER GB-G08B 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower

Değişen parçalar : İşlemci, ram, güç kaynağı, m2 ssd, anakarta da bios sürümü yazıldı(sevis raporu)
servisten tek sorunsuz çıkan parça ekran kartıydı.
Ekran kartı hariç hepsi bozuk mu çıktı?!

Ekran kartı hariç hepsi bozuk mu çıktı?!
Evet hepsi sıfır parçalarla değiştirildi garanti kapsamında servis tarafından.
Bende İnventus'a mail atmıştım sadece ekran kartını gönderin dediler, şaşırdım neden sadece ekran kartını gönderin dediklerine. Şimdi format attım BIOS'u günccelledim şu anlık sıkıntı yok gibi duruyor ama her an her şey olabilir.
Şimdi AMD'nin kendi sitesinden en son ki Driver'ı kurdum ve PC yeniden başladı açılır açılmaz şifreyi girdiğim anda aynı sorunla karşılaştım sorunun nedeni kurduğum Driver olabilir mi?
Driver kaynaklı bir sorun değil galiba ben sorunla ilk karşılaştığımda format vs atmıştım işe yaramamıştı. Sorunun tam kaynağını bende bilmiyorum.

Herkese iyi geceler. Bilgisayarım Web'te gezerken veya oyun oynarken ara sıra kendi kendine kapanıyor PC 5 saniye donuyor ve sonra monitör sinyali gidiyor ama klavye, fare, bilgisayar fanlarının RGB'si yanmaya devam ediyor ama klavyeye ve fareye erişemiyorum bilgisayarı yeniden başlatana kadar veya güç düğmesinden kapatana kadar siyah ekran kalıyor. Bilgisayarı İnventus üzerinden aldım ve kendilerine mail attım benden sadece ekran kartını istediler kopositörleri değiştirip geri gönderdiler ama sorun tekrar oldu. Parçalar çok ısınıyor diyenler var ama ısıları gayet iyi durumda ve işlemcimin termal macununu çok olmadı yenileyeli yaklaşık 15 gün kadar bir şey. İşlemci fanını kontrol ettim çok fazla sıkı değil gevşekte değil. Sistemi geçen yıl mayıs ayında topladım.
Sistem özellikleri
İşlemci AMD Ryzen 2600
Ekran kartı MSI Armor RX 570 4 GB
Anakart MSI B450M A PRO Max
RAM G.Skill Ripjaws 3200MHz 8x2
SSD Kingston A400 240GB M.2
HDD Seagate Barracuda 1TB
Güç kaynağı FSP 500W 80+
Kasa FSP CMT120a

Sorun çözüldü. İnventus ile görüştüm ve sistemi gönderdim. Sıkıntının SSD'de olduğunu söylediler ve garanti kapsamında değiştirdiler.
Ben başta temiz kurulum yaparım düzelmezse SSD'den şüphelenirim

Şüpheniz doğruymuş. Sıkıntı SSD'den kaynaklıymış. Değiştirdiler ve sorun çözüldü.
Sorun çözüldü ama nasıl çözüldü diye işaretleyeceğimi bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı