PC kendini resetliyor

frknklnc46234

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ANAKART:ASUS P8 H61 ML R2.0/İŞLEMCİ:İ7 3770/RAM: 12GB 1333 MHZ/EKRAN KARTI: ZOTAC GTX 1060 AMP 6GB 192 BİT GDDR5X/DEPOLAMA: HI LEVEL 240 GB SSD/GÜÇ KAYNAĞI: 400W 80+ PSU/KASA: AOPEN NAGAS G5 KASA
RAM
Standart Kingston ddr3 1333 MHz 8/4 GB ram
SSD veya HDD modeli
Hi level 240gb ssd
Ekran kartı
Zotac GTX 1060 AMP edition
Anakart
Asus h61-M Pro
İşlemci
İ7 3770
Bilgisayarım kendini resetliyor Chrome de gezerken oyun oynarken belirli bir algoritması yok kafasına göre bazen 3 saat kesintisiz çalışıyor bazense açıldıktan 10 dk sonra kesiliyor. Sinyal yok diyor 1 dk sonra açılıyor ama tüm dosyalarım gitmiş oluyor.

Sistemim:
ASUS H61-M Pro anakart.
i7 3770 işlemci.
Kingston 8 GB 1333MHz.
Kingston 4 GB 1333MHz RAM.
Zotac GTX 1060 6 GB AMP Edition ekran kartı.
400W aopen PSU.

Bir kere kendini tamamen silmişti format atmıştım ama sorunsuz dupc yükseltme yapmıştım 750 Ti'dan 1060'a geçtim ondan sonra başladı sorun.

Diskiniz bozuk olabilir mi?

Bilgisayarım kendini resetliyor Chrome de gezerken oyun oynarken belirli bir algoritması yok kafasına göre bazen 3 saat kesintisiz çalışıyor bazense açıldıktan 10 dk sonra kesiliyor. Sinyal yok diyor 1 dk sonra açılıyor ama tüm dosyalarım gitmiş oluyor.

Sistemim:
ASUS H61-M Pro anakart.
i7 3770 işlemci.
Kingston 8 GB 1333MHz.
Kingston 4 GB 1333MHz RAM.
Zotac GTX 1060 6 GB AMP Edition ekran kartı.
400W aopen PSU.
Sorun PSU'da olabilir genellikle bu tür ani kapanmalar PSU ile alakalıdır.
Diskiniz bozuk olabilir mi ?
Disk bozuk olduğunu düşünmüyorum mavi ekran verirdi onun için. Bu düpedüz direkt kapanma. Güç kesiyor yani.

Sorun PSU'da olabilir genellikle bu tür ani kapanmalar PSU ile alakalıdır.

Disk bozuk olduğunu düşünmüyorum mavi ekran verirdi onun için. Bu düpedüz direkt kapanma. Güç kesiyor yani.

Evet PSU ucu ucuna yetiyor demişlerdi param olmadığı için yükseltmemiştim 3'lü priz de kullanıyorum ondan olabilir mi?

Bazen ekran kartı veya işlemci değişiminden sonra BIOS güncellemek de sorunları çözebiliyor. Onu dışında RAM'leri bir çıkarıp takın tekrar yuvalarına. PSU yeterli mi değil mi anlamak için de OCCT'nin Power testini bir 20 30 dk kadar çalıştırın. Hem sıcaklıkları hem de sistemin tam yük altında güç harcarken PSU'nun yetip yetmediğini anlarsınız. Eğer bu testte kapanmıyorsa sorun PSU değil denebilir.

Evet PSU ucu ucuna yetiyor demişlerdi param olmadığı için yükseltmemiştim 3'lü priz de kullanıyorum ondan olabilir mi?
3'lü priz eğer kalitesizse veya temassızlık vs. yaparsa elektrik dalgalandığı için de olabilir resetlemeler ama PSU'lar genelde bu tür şeyleri engelleyip dengeliyor zaten kendileri.

Bazen ekran kartı veya işlemci değişiminden sonra BIOS güncellemek de sorunları çözebiliyor. Onu dışında RAM'leri bir çıkarıp takın tekrar yuvalarına. PSU yeterli mi değil mi anlamak için de OCCT'nin Power testini bir 20 30 dk kadar çalıştırın. Hem sıcaklıkları hem de sistemin tam yük altında güç harcarken PSU'nun yetip yetmediğini anlarsınız. Eğer bu testte kapanmıyorsa sorun PSU değil denebilir.

3'lü priz eğer kalitesizse veya temassızlık vs. yaparsa elektrik dalgalandığı için de olabilir resetlemeler ama PSU'lar genelde bu tür şeyleri engelleyip dengeliyor zaten kendileri.

Çok teşekkürler 3'lü prizi değişitirip bir deneyeyim bir de PSU testi yapayım her şey için çok teşekkürler.

Mavi ekran hatası veriyorsa eğer hata kodunu yakalama şansınız olursa şayet daha kolay çözülebilir sorun bence. Ama mavi ekran gelmeden reset atıyorsa o farklı.

Mavi ekran hatası veriyorsa eğer hata kodunu yakalama şansınız olursa şayet daha kolay çözülebilir sorun bence. Ama mavi ekran gelmeden reset atıyorsa o farklı.

Mavi ekran yok direkt kapanıyor 1-2 dakika sonra açılıyor tekrar.

Ekran kartı, BIOS, windows güncellemeleri gibi önemi güncelleştirmeleriniz yüklü mü hocam ? Daha çok donanımsal gibi geliyor bana sorun ama kontrol etmekte fayda var.

Geri
Yukarı