PC kilitleniyor

kacil97

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bilgisayarımda 2 haftadır süren ani bir kilitlenme sorunu var. Önceden reset attigimda uzun süre olmuyordu fakat bu sorun artık her gün oluyor. Yeni format attım düzelmedi. Masaüstü, Twitter, YouTube, Twitch'de takılırken denk gelmedim bu soruna fakat LoL girip 5 dakika oynayınca böyle oluyor, hele FIFA Online 4 girmeye calissam direkt böyle oluyor. Resimleri atıyorum res atmadan geçmiyor + PC bu şekilde kilitlenince 15 20 dk beklemeden açarsam masaüstüne geldikten sonra bile bu şekilde oluyor. Bekleyip açarsam yine basit işleri yapabiliyorum +++ PC dönüp kitlenince kasa üstündeki HDD ışığı galiba o normalde hep yanarken komple gidiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20211110_164217.jpg
    IMG_20211110_164217.jpg
    94,7 KB · Görüntüleme: 162
  • IMG_20211110_163852.jpg
    IMG_20211110_163852.jpg
    200,8 KB · Görüntüleme: 144
  • IMG_20211110_163355.jpg
    IMG_20211110_163355.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_20211110_163347.jpg
    IMG_20211110_163347.jpg
    100,1 KB · Görüntüleme: 135
HDD'de badsector gözükmediğine üzere büyük ihtimal sorununuz ekran kartı kaynaklı, zaten konu başlığındaki 2. fotoğraf gözüme çarpıştı fakat pek dikkate almamıştım, eğer ekran kartında DDU yöntemini denediyseniz servise götürmenizi tavsiye ederim.

(Görev yöneticisine bakarsanız "AMD crash Defender" hizmetinin çalıştığını görürsünüz)

AMD crash Defender hizmeti olay günlüğü gibi bir işlev görür (bilirsiniz ki olay günlüğü hata olmadan çalışmaz).

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU-Z indirip oyuna girsene ekran kartı kaç derece olacak bakalım.

Denerim fakat yüzde 50 ihtimalle bilgisayar yine siyah ekranda veya yeşil ekranda donup kalacak.

HDD'de badsector gözükmediğine üzere büyük ihtimal sorununuz ekran kartı kaynaklı, zaten konu başlığındaki 2. fotoğraf gözüme çarpıştı fakat pek dikkate almamıştım, eğer ekran kartında DDU yöntemini denediyseniz servise götürmenizi tavsiye ederim.

(Görev yöneticisine bakarsanız "AMD crash Defender" hizmetinin çalıştığını görürsünüz)

AMD crash Defender hizmeti olay günlüğü gibi bir işlev görür (bilirsiniz ki olay günlüğü hata olmadan çalışmaz).

Ama yanmış olamaz değil mi çünkü yeri geliyor LoL de 2 3 oyun atıyorum ama yeri geliyor hiç oynatmıyor termal macunluk bir durum olabilir mi peki dostum?

Son düzenleyen: Moderatör:
ama yanmış olamaz dimi çünkü yeri geliyor lol de 2 3 oyun atıyorum ama yeri geliyor hiç oynatmıyor termal macunluk bir durum olabilirmi peki dosdum ?
OCCT ile ekran kartınıza test yapın eğer bir şey var ise ortaya dökülecektir.
termal macunluk bir durum olabilirmi peki dosdum ?
Maalesef sanmıyorum.

Denerim fakat yüzde 50 ihtimalle bilgisayar yine siyah ekranda veya yeşil ekranda donup kalacak.

Ama yanmış olamaz değil mi çünkü yeri geliyor LoL de 2 3 oyun atıyorum ama yeri geliyor hiç oynatmıyor termal macunluk bir durum olabilir mi peki dostum?

Maalesef sanmıyorum.
Aslında ekran kartını fırınlayıp termal macun yenilersen bi süre daha götürebilir ama çok düzgün yapman lazım.

Aslında ekran kartını fırınlayıp termal macun yenilersen bi süre daha götürebilir ama çok düzgün yapman lazım.
:/ teşhisi koydunuz galiba ekran kartım ölmüşmü doktor bey

Maalesef sanmıyorum.
en son furmark ile test etmeye çalışırken yine donmuştu tekrar dediğiniz program ile deniyim mi ?

Geri
Yukarı