PC mavi ekran veriyor

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Arada bir yapıyor şu aralar nedeni ne anlayamıyorum yardımcı olacak var mı? Açılırken bazen böyle kalıyor bazen de mavi ekran ama her zaman yapmıyor. RAM kullanımı aşırı yüksek sebebini de çözemedim. Virüs taraması yaptım ama yok.

Minidump Dosyaları

photo_2023-02-08_11-53-49-2-jpg.1660967

photo_2023-02-08_12-00-18-jpg.1660971

photo_2023-02-08_12-00-18-jpg.1660966

Son düzenleyen: Moderatör:
Vanguardı Güvenlik duvarınız engellemiş bundan kaynaklı yemişsiniz.
Güvenlik duvarınıza (Gerçek Zamanlı Koruma) Riot Games klasörünü istisna olarak ekleyin.
İstisna eklemesinden sonra sorun çözülmez ise vanguardı revo ile kaldırıp artıkları temizledikten sonra sistemi yeniden başlatın.
Cihaz açıldığında riot game client üstünden oyuna güncelle diyerek tekrar vanguard kurulumunun olmasını sağlayın.
Vanguard kaynaklı sorunları böyle çözebilirsiniz.

Revo Uninstaller Pro trial sürümünü alttaki linkten indirin.

Adı verilen program veya programları listeden bulup solundaki tike basıp kaldır deyin.
Programın kendi silmesi bittikten sonra gelişmiş mod seçerek artıkları tarayın ve çıkan her şeyi sil deyin.
Sisteminizi yeniden başlatın.

Aşağıdaki linkten Win10 seçip chipset, LAN, Onboard Audio driverlarınızı indirip kurun.

Son olarak yine vanguard kaynaklı yaşadığınız bir diğer sorun olan inpoutx64.sys sorununu çözmek için alttaki linkteki rehberi takip edin. Güzelce açıklanmış.

Yüksek RAM kullanımının sebebi farklı şeyler olabilir. Alttaki 2 komutu girin. Eğer düzelmezse sisteminizde virüs olabilir. CMD yönetici başlatıp komutlar bitince sistemi yeniden başlatın.

sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Sorun bunlara rağmen çözülmüyorsa internetsiz güvenli modda mavi ekran yiyip yemediğinizi doğrulayın. Ona göre dönüş sağlayın.

Dün yapmıştım bunları detaylı cevap için teşekkür ederim şimdilik sıkıntı yok sorun olursa güncellerim.

Sorun devam ediyor çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üsttekilerin hepsini eksiksiz yaptınız ve sorun devam ediyorsa garanti veya servise gönderin. Bundan önce isterseniz temiz kurulum deneyebilirsiniz. Bunun için Win10 21h2 tavsiye ediyorum. Link bulamazsanız yazın atarım.

Geri
Yukarı