PC montajı

ztakk

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Ben yakın zamanda pc toplayacağım. Montajda zorluk çekmemek için hep Technopat'ın sistem toplama videolarına bakıyorum. Anakart, işlemci, ram vb. bileşenlerin montajını anladım fakat kablolama konusunda hiçbir şey anlamadım her videoyu milyon kez izlesemde... Bir de Vatan'dan toplayacaksan onlar monte ediyor diyenleriniz olacaktır ama ben kendim monte etmek istiyorum. O zevki bende tatmak istiyorum. :D Bu sorunu aşmak için ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten nereye ne takman gerektiği anakartın üzerinde yazıyor. Videoları dikkatlice izlersen yaparsın, zor bir şey değil. Ben Vatan'a montaj ettirmeni önermem. Günahlarını almayayım ama herkese güven olmuyor firma ne kadar büyük olursa olsun -Türk usulü- kasadan parça artabiliyor. :)

Zaten nereye ne takman gerektiği anakartın üzerinde yazıyor. Videoları dikkatlice izlersen yaparsın, zor bir şey değil. Ben Vatan'a montaj ettirmeni önermem. Günahlarını almayayım ama herkese güven olmuyor firma ne kadar büyük olursa olsun -Türk usulü- kasadan parça artabiliyor. :)
Ben videolara birkez daha bakıyım. :D

Güç kaynağı kablolarında işlemci için olanda cpu, ekran kartı için olanda gpu yada pcı-e gibi şeyler yazar. Bunlara bakarak çok rahat toplarsın.

Arkadaşında dediği gibi bazı kablolarda nerenin kablosu olduğu yazar.Ancak mesela 24 pin anakart bağlantısı kablosunun üstünde yazmaz.Ama zaten hiçbirşey bilmesen bile o kablonun nereye takılacağını 5 dakika oturup arasan bulabilirsin yani sıkıntı yapma sorun olmaz :)

Selam kardeşim bende ilk topladığım zamanlar en çok korktuğum şey kablolardı fakat %95ini zaten istesende başka yere takamıyorsun ve çoğunun üstünde ne olduğu yazıyor birinin sağ üst pini nc birinin sağ alt gibi istesende oturmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı