PC mühendisliği mantıklı mı?

Lemon MUSK

Hectopat
Ailem eczacılık okuyup eczane açmamı istiyor. Ben ise bilgisayar mühendisliği hedefliyorum. Şöyle oturup biraz netlerime baktığım zaman, 2K'den alan yerlere rahatlıkla gidebiliyorum. Ancak iş deneyimi olmadan nerede çalışabileceğimi, ne kadar maaş alacağımı vs. bilmiyorum. Tanıdık eczacıların kazançlarına baktığımda, bu mesleğin oldukça karlı durduğunu görüyorum. İkisi birbirinden alakasız meslekler olabilir, fakat hangisini seçeceğim konusunda gelecek yıl tereddüt etmek istemiyorum. Sizce hangi meslek, kazanç açısından daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sevdigim, istedigim bölümden devam ederdim.
Sevmedigim bir iste iyi para kazansam ne yazar.

Sececegin isi yapacak olacak sensin. Ailen degil.

Kazanc acisindan sorarsan eczacilik, IT den daha kazancli bir meslektir.

Sadece paraya bakarak meslek seçimi yapılmaz. Sıralaman zaten iyi. Önce ne istediğini bulmalısın. Para için bilgisayar mühendisliği yazarsan pişman olabilirsin, sıralamana da yazık olur. Hem okul hem iş hayatın eziyete dönüşebilir. Bilgisayar mühendisliğinin sosyal medyada vs. bahsedilmeyen çok fazla zor yanı var.

Ailem eczacılık okuyup eczane açmamı istiyor. Ben ise bilgisayar mühendisliği hedefliyorum. Şöyle oturup biraz netlerime baktığım zaman, 2K'den alan yerlere rahatlıkla gidebiliyorum. Ancak iş deneyimi olmadan nerede çalışabileceğimi, ne kadar maaş alacağımı vs. bilmiyorum. Tanıdık eczacıların kazançlarına baktığımda, bu mesleğin oldukça karlı durduğunu görüyorum. İkisi birbirinden alakasız meslekler olabilir, fakat hangisini seçeceğim konusunda gelecek yıl tereddüt etmek istemiyorum. Sizce hangi meslek, kazanç açısından daha mantıklı olur?

Dostum bende bu sene üniversiteye girdim çevrem hep bana eczacı olmamı istedi kendi eczaneni açarsın dedi paraya para demezsin dedilerde o işler artık öyle olmuyor artık çok fazla eczane açtıkları için tapu almak imkansız ya artık bu işi yapmak istemeyen yaşlı kesimden eczane tapusunu alacaksın (onlarda YouTube'dan izledim 2 3 milyon TL deniyor) yani ailenin maddi durumu varsa mezun olduktan sonra satın alırsın açarsın anca. Tabii eczacılık sadece eczane açmak değil bunun ilaç üretmesi var hastane eczacılığı var tavsiyem kendi istediğin bölümde ilerlemen sen ne istiyorsun onu düşün.

Geri
Yukarı