PC nasıl Ethernet kablosuyla internete bağlanır?

Eki Görüntüle 875282

Burayı aktifleştirdiniz mi demek istedim. Bu fotoğrafı sürücüyü kurmadan önce atmıştınız.
Ekran Görüntüsü (17).png

Şuan devre dışı bırak diyor, yani aktif sanırsam.
Bu arada sorun gidericiyi açtığımda kablo yok diyor.
Teamviewer verir misiniz bana? 2 dakikada halledeceğim.
[email protected]
Hiç kullanmadım, yayın açma gibi bir şey mi?

Ben bağlantıyı sağladıktan sonra Ethernet'e sağ tıklayıp tanıla demiştim, ardından Wi-Fi'yi devre dışı bırakınca Ethernet aktif oldu. Sonra Wi-Fi'yi açabilirsiniz.

Eki Görüntüle 875289
Şuan devre dışı bırak diyor, yani aktif sanırsam.
Bu arada sorun gidericiyi açtığımda kablo yok diyor.

Hiç kullanmadım, yayın açma gibi bir şey mi?
Aldığınız kablo çalışmıyor büyük ihtimal.
Ben bağlantıyı sağladıktan sonra Ethernet'e sağ tıklayıp tanıla demiştim, ardından Wi-Fi'yi devre dışı bırakınca Ethernet aktif oldu. Sonra Wi-Fi'yi açabilirsiniz.
Bu da işe yarayabilir.

Şu an ethernet kartının sürücüsü yüklü ve çalışmaya hazır. Kablonun bir ucunu modemdeki sarı portlardan birine, diğer ucunu da anakarttaki girişe takman gerekiyor. Eğer bu şekilde yaptıysan ve internet hala yoksa sorun büyük bir ihtimalle kablodadır, başka bir kabloyla denersin.

Şu an ethernet kartının sürücüsü yüklü ve çalışmaya hazır. Kablonun bir ucunu modemdeki sarı portlardan birine, diğer ucunu da anakarttaki girişe takman gerekiyor. Eğer bu şekilde yaptıysan ve internet hala yoksa sorun büyük bir ihtimalle kablodadır, başka bir kabloyla denersin.
O zaman 11 liraya aldığım kablom bozuk çıktı. Allah da belasını versin satıcıların, haram zıkkım olsun. 1 saattir ben de arkadaşlar da uğraşıyor. Kasaya bak, kabloyu çıkar tak çıkar tak sırtım ağrıdı. Allah kahretsin, zaten geri göndersem 8 lira kargo isterler namussuzlar, arkalarını biz toplarız. 3 lira için veremeyeceğim kargoya.
Modemi resetlemeyi deneceğim 1 dakikaya geliyorum. (2-3 dakika sürebilir.)

Yeni konular

Geri
Yukarı