PC nasıl toplanmalı?

onurwwk

Decapat
Ben PC toplıyıcaktım. Yavas yavas parca alacağım, mesela ılk once RAM almak ıstıyorum, sonra bırazcık daha bırıktırıp ekran kartı alacağım. Sizce ilk hangi parcaları almaya baslamalı ve hangı yolu seyretmelıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben PC toplıyıcaktım. Yavas yavas parca alacağım, mesela ılk once RAM almak ıstıyorum, sonra bırazcık daha bırıktırıp ekran kartı alacağım. Sizce ilk hangi parcaları almaya baslamalı ve hangı yolu seyretmelıyım?
Youtube’da bunun için bir sürü video var herkes gibi bende ilk işlemciden başlanmanı ve bütçenin büyük bir kısmını ekran kartı ve işlemciye ayırmanı öneririm

İlk önce ana kart en iyi olacaktır. Bütçenin büyük kısmını ekran kartı ve işlemciye yatırman en doğrusu olacaktır fakat ekran kartının gücü ile işlemcinin gücü dengeli olsun, denge kaçarsa darboğaz meydana gelir. En son kasa veya depolama birimi alınabilir.

hocam net sıra olmaz ama ilk olarak anakart alınır .Sonra işlemci alınır ona darboğaz yapmayacak bir ekran kartı alınır sonrasında dizilir ve ortalama destekleyecek bir psu gelir bana göre bilgisayar kasasının çok önemi yoktur ilk baş için

Pekâlâ anakart bu olsa işlemciyi ekran kartini ne seçmeliyim ya da hazir toplama sistemlerden alip indirimden mi yararlanmaliyim.
Alma o kartı, bütçen nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı