PC Ne zaman yükseltilmelidir?

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
RTX 2060 Super bir sisteme sahibim ve boş boş duvara bakarken kafama takıldı, sistemi ne zaman yükseltsem en karlı olur diye...

Yani demek istedigim 1 yıl önce RTX 2060'lı sistem aldım ve şu an RTX 3XXX serisi çıktı bile, ultra ayar takıntım olmadıgından(Ama low'da oynamak da istemem, medium iyidir) tahminimce bu sistem beni 4-5 yıl götürecektir.
Ama yeni bir seri daha çıkcak ve o zaman benim PC'nin degeri baya düşcek yani demek istedigim PC'yi istediğimiz oyunları oynayamayacak son seviyeye gelene kadar yükseltmemeli miyiz, yoksa para buldukça az az upgrade mi etmeliyiz.

Aslında Teknolojiye de yetişilmiyor mesela gidip RTX 2060 alıyosun bi bakıyosun RTX 2060 Super çıkıyor, 2060 Super alıyosun 2060 Super Ultra Mega Deluxe Spider-man 3 fanlı üfürücü çıkıyor sonra 3060 çıkıyor...(Bunun teknolojiyle alakası yok sanırım Nvidia'nın bir numarası ama olay anlaşıldı bence)

(Not: PC ile amacım oyun oynamak.)

Ben hala gtx 1060 ve i5 6500 kullanıyorum ve şuan oyun deneyimimden memlunum. Bence sizinde gidip yükseltme peşinde koşmanıza gerek yok. Yeni çıkan ekran kartları 1080p için fazla iyi eğer gidipte en yeni çıkan grafik sömürücü oyunlar yerine normal multiplayer oyunlar oynuyorsanız performanstan rahatsız olana kadar kullanın.

Aga benim ekran kartı 540M ben bile idare ediyorum para yok nabacan işte.Bir sistemim vardı 20k lık fakat ameliyat olacağım için sattım hayat işte nereden vuracağını bilemezsin.

Her şeyin en yenisini kullanmak istemiyorum öyle bir takıntım yok, ama benim burda asıl anlatmak istediğim şuydu: İstedigimiz verimi alamayan zamana(tahminimce 5-6 yıla denk geliyor)geldigimizde artık upgrade kurtarmıyor PC'yi, satıp baştan PC almak gerekiyor ve bu da baştan masraf demek bu yüzden sormuştum aslında.
Yani benim istedigim oyunları oynamak için her 5-10 yılda bir PC sektörüne para mı akıtmam gerekiyor?

Geri
Yukarı