PC neden donuyor?

Donmanın sebebi işlemci, disk, ekran kartı olabilir. Kastığında görev yöneticisini açın bakın %100 kullanım olan birşey varmı diye yoksa stres testleri yapın
şuanda gpu 10 20 arasında gidiyor disk %2 %4 arası arada 1 e düşüyor ekran kartı %1 %2 arası strest testide yapıcağım hangisini öerirsiniz?

Bostayken GPU'nun %10 20 arasi gitmesi iyi değil ve ozellikle kastiginda bakin, oteki türlü anlaşılmaz.

Sistemin değerleri iyi. İsterse OCCT testine sokar sistemi.

Bu dropları boştayken yaşıyor musunuz? Yoksa sadece oyunlardamı yaşıyorsunuz?

Disk kaynaklıda olabilir. Hard Disk Sentinel yükleyip sağlık ve performans değerlerine bakar mısınız? Genellikle drop sorunu yaşadığımda disk kaynaklı olduğunu tespit ettim.

Son düzenleme:
Sistemin değerleri iyi. İsterse OCCT testine sokar sistemi.

Bu dropları boştayken yaşıyor musunuz? Yoksa sadece oyunlardamı yaşıyorsunuz?

Disk kaynaklıda olabilir. Hard Disk Sentinel yükleyip sağlık ve performans değerlerine bakar mısınız? Genellikle drop sorunu yaşadığımda disk kaynaklı olduğunu tespit ettim.
kral bi cs de oluyo bide opera da oluyo başka olmuyor hangisi
Hard Disk Sentinel Trial v6.10 (ZIP)
download
Download
Hard Disk Sentinel DOS (FREE) v1.21 (ZIP)
Hard Disk Sentinel LINUX (FREE) 0.19 (ZIP)

Kral bir CS de oluyor bir de Opera da oluyor başka olmuyor.

Opera'nın RAM kullanımı fazla ondan kaynaklı olabilir. CS içinde 8 GB RAM ve Ryzen 3 serisi normal drop ya da kasmalar için. RAM'i 16 yap bir de format çak sorun falan yaşamazsın daha.

Opera'nın RAM kullanımı fazla ondan kaynaklı olabilir. CS içinde 8 GB RAM ve Ryzen 3 serisi normal drop ya da kasmalar için. RAM'i 16 yap bir de format çak sorun falan yaşamazsın daha.
hocam hem donuyo bazende oyuna alt tab yapıyorum geri geldiğimde oyun bozuluyor görev yöneticisinde baktığımda cs yanıt vermiyor diyo

Hocam hem donuyor bazen de oyuna Alt Tab yapıyorum geri geldiğimde oyun bozuluyor görev yöneticisinde baktığımda CS yanıt vermiyor diyor.

Sistemin CS için yetersiz dostum. Ryzen 3 serisi bir işlemci neysede 8 GB RAM ve Opera kullanman işi batırmış. Tek çözüm yeni bir ram veya işlemci almak.

Yeni konular

Geri
Yukarı