Çözüldü PC normal olarak açılırken mavi ekran geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
Bu konu hakkında birçok konum var fakat sorun birkaç ayda bir hala tekrarlanıyor. Sorun bazen kendi kendine bazen RAM'i çıkarıp takınca düzeliyor ama birkaç ay sonra yeniden başlıyor. Şimdi gelelim konuya, PC'yi normal olarak açtığımda bazen şifremi girerken bazen de şifremi girme ekranı gelince mas mavi boş bir ekran geliyor. PC kendi kendine yeniden başlatıyor ya da ben kapatıp açıyorum. Ara sıra normal olarak açtığımda açılıyor ama oyuna girince siyah boş ekran gelip yeniden başlıyor. Sorun ne olabilir? Kasayı tamamen temizledim RAM'i ve ekran kartını bile çıkarıp iyice temizledim fakat sorun devam ediyor. Şu an format atmayı düşünüyorum. Ne düşünüyorsunuz ne yapabilirim?

Ekran kartım GTX 760.
PSU: GP-AL550aa

Çözüm
RAM'i çıkarıp takınca düzeldikten sonra tekrar gidiyor demişsiniz. RAM'in veya anakartın soketinde bir sıkıntı olabilir mi?
Bu hata uzun süredir var. Dediğim gibi ara sıra RAM`i çıkarıp taktığımda ve ya kendi kendine düzeliyor. RAM çıkarıp takma olayı denk gelmiş olabilir. Tüm soketlerde denedim sonuç aynı. Ara sıra düzelmesi ve Güvenli modda açtığımda bir sorun olmuyor.
Emin olmak istemem fakat çoğu bomboş mavi ekran hatası ekran kartından kaynaklanıyor.
Bende ekran kartından şüphelendim fakat güvenli modda sorunsuz açılıyor. Sorun yazılımsal olabilir mi ?

Dediğim gibi sorun bi düzeliyor bir başlıyor :D. Bu tür konuların çoğu benim açtığım konular. Hala sorunu tamemen çözebilmiş değilim.
Format atıcam şimdi.
(ÇÖZÜM)
Ekran kartına güç veren Mortex adlı kablo erimiş. Yenisini aldım sorun çözüldü.
RAM'i çıkarıp takınca düzeldikten sonra tekrar gidiyor demişsiniz. RAM'in veya anakartın soketinde bir sıkıntı olabilir mi?
Bu hata uzun süredir var. Dediğim gibi ara sıra RAM`i çıkarıp taktığımda ve ya kendi kendine düzeliyor. RAM çıkarıp takma olayı denk gelmiş olabilir. Tüm soketlerde denedim sonuç aynı. Ara sıra düzelmesi ve Güvenli modda açtığımda bir sorun olmuyor.
Emin olmak istemem fakat çoğu bomboş mavi ekran hatası ekran kartından kaynaklanıyor.
Bende ekran kartından şüphelendim fakat güvenli modda sorunsuz açılıyor. Sorun yazılımsal olabilir mi ?

Dediğim gibi sorun bi düzeliyor bir başlıyor :D. Bu tür konuların çoğu benim açtığım konular. Hala sorunu tamemen çözebilmiş değilim.
Format atıcam şimdi.
(ÇÖZÜM)
Ekran kartına güç veren Mortex adlı kablo erimiş. Yenisini aldım sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı