Çözüldü PC önerilen çözünürlük ayarını değiştirmek zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

habib_altun

Decapat
Arkadaşlar, PC önerilen ekran çözünürlük ayarım 1920*1080. Ekranımı tamamen 1280x720 çözürülüğe almak istiyorum. 1920x1080'in daha net olduğunu biliyorum fakat yine de önerilen çözünürlüğü değiştirmek istiyorum. Uzun süreli kullanımda monitöre veya bilgisayara bir problemi var mıdır? (Bunu sormamın nedeni 1920x1080'in yanında önerilen yazması. Bazen PC'de önerilen ayarların dışına çıkıldığında sapıttığı için merak ettim.)

Çözüm
Doğal çözünürlük dışında bir şey kullandığınızda sadece göz zevkinizi bozmuş oluyor. Parçalara herhangi bir zarar vermez.
Hiçbir sıkıntı olmaz fakat neden istediğinizi öğrenebilir miyim? Tamamen meraktan dolayı soruyorum. 🙂

Hocam şöyleki PC'de sadece Valorant ve CS:GO oynuyorum. Bu oyunlarda da çözünürlüğüm 1280*720 olduğundan dolayı Alt+Tab atınca masaüstünde tüm simgelerimin yerleri değişip ekranım oyunun çözünürlüğünde kalıyor. Bu sıkıntıdan dolayı oyunun çözünürlüğü ile ekranı dengelemek istedim. E oyunu da 1920*1080 oynayabilirsin dersen de hadi Valorant neyse de CS:GO 1920*1080 oynanmayacak kadar leş geliyor.

Geri
Yukarı