PC Önerisi

MercilesS06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaz tatilinde ve yaz tatilinden sonra üniversiteye kadar(şu an orta sonum) çalışacağım ve aylık yaklaşık gelirim 3000 TL olacak ve ailem PC konusunda olmuşken en iyisi olsun ve sıfır olması konusunda gayretli. Yakın zamanda 2. el PC almaya ikna etmeye çalıştım fakat olmaz ne olacağı belli olmaz dediler aslında benim de PC toplama konusunda gayet yeterli bilgim var fakat "ya işlemci ekran kartına ya da ekran kartı işlemciye darboğaz yaparsa veya RAM miktarı işlemciyi besleyebilecek mi?" diye kendime güvenemiyorum ve bu yüzden oyun odaklı hazır kasa almaya karar verdim ve bunu Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum eğer aradığım gibi hazır bir kasa yoksa da kendim bir çalışandan yardım alarak toplamayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ne acaba?

Son nesil oyunları en yüksek grafiklerde oynayabilmek istiyor musunuz? Yoksa "ortalama bir rekabetçi oyun oyuncusuyum Valorant, LoL, CSGO oynarım" kafasında mısınız? Ona göre önerelim yanlışlık olmasın.

Vatan'dan alma. Bütçenizi söyler misiniz? Kasalı-laptop?
kasa efendim eğer hiç çarem olmazsa laptopa yönelebilirim.
Son nesil oyunları en yüksek grafiklerde oynayabilmek istiyor musunuz? Yoksa "ortalama bir rekabetçi oyun oyuncusuyum Valorant, LoL, CS:GO oynarım" kafasında mısınız? Ona göre önerelim yanlışlık olmasın.

Evet genellikle bu tür oyunlar oynuyorum fakat arkadaşlarımla yüksek grafikli CO-OP hikaye oyunları da oynayabilirim mesela Dying Light ve GTA 5 vb gibi

Webtekno İncehesap d*arşivi pchocasi gibi teknoloji sayfalarını takip et büyük kampanyalar dönüyor bazen yarı fiyata kadar uygun sistemler satılıyor.

Arkadaşlar yaz tatilinde ve yaz tatilinden sonra üniversiteye kadar(şu an orta sonum) çalışacağım ve aylık yaklaşık gelirim 3000 TL olacak ve ailem PC konusunda olmuşken en iyisi olsun ve sıfır olması konusunda gayretli. Yakın zamanda 2. el PC almaya ikna etmeye çalıştım fakat olmaz ne olacağı belli olmaz dediler aslında benim de PC toplama konusunda gayet yeterli bilgim var fakat "ya işlemci ekran kartına ya da ekran kartı işlemciye darboğaz yaparsa veya RAM miktarı işlemciyi besleyebilecek mi?" diye kendime güvenemiyorum ve bu yüzden oyun odaklı hazır kasa almaya karar verdim ve bunu Vatan Bilgisayar'dan almayı düşünüyorum eğer aradığım gibi hazır bir kasa yoksa da kendim bir çalışandan yardım alarak toplamayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz ne acaba?
Bütçe ve kullanım amacı söyleyebilirseniz daha faydalı bilgiler verebiliriz.

Hocam direkt bütçe belirtin toplayalım sistemi. Donanımları yazarız siz CPU/GPU olarak tercih eder toplarsınız.

Ayrıca RAM en az 16 GB tavsiye ederim. SSD Mutlaka bulunmalı.
Efendim şuan belirli bir bütçem yok ama bu bütçe 10000 TL ve 30000 TL arasında değişebilir. Biliyorum büyük bi fark var fakat şuan ki ülke ekonomisine göre elimdeki şartlar bunlar efendim ama şunu söyleyebilirim ekran kartını GTX 1650 den sonraki ekran kartlarından birini almak istiyorum mesela RTX 30 veya 20 serisinden olabilir.

Geri
Yukarı