Çözüldü PC Oyun oynarken alta alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ninna

Kilopat
Daha fazla  
Selam.
Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar her zaman her oyunda böyle yapıyor. Oyunu açıyorum oyunun 10. dakikalarında sadece bir kere kendi kendine alta alıyor. Bir daha böyle bir şey olmuyor. Bilgisayarı açıp oyuna girmiş olsam da bunu yapıyor, saatlerce açık kaldıktan sonra oyuna girsem de. Oyunları örnek verecek olursam Mortal Kombat 11, Mortal Kombat X, ETS 2, GTA 5, The Forest, LoL, Valorant... Yani her oyunda bunu yapıyor. Bunu neden yapıyordur acaba bir bilginiz var mı? Çözümü nedir?
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem: Ryzen 5 5600
MSI RX 570
MSI B450M Pro-VDH Plus
Corsair (2x8) 16 GB 3000MHz RAM

Çözüm
Bende de aynı problem var sorunu çözebildiniz mi?
Evet, çözdüm. CCleaner isimli bir program kullanıyordum. Araştırmalarım sonucu o programın açık olmasa bile kendini ön plana atmaya çalıştığını okudum. Onu kaldırdım. O günden beri böyle bir sorun yaşamadım.
CMD'den "sfc/scannow" (Tırnaklar Hariç) yazmayı deneyebilirsin. Windows güncel mi?
Evet Windows'um ve tüm yazılımlarım güncel. Ayrıca Windows'u dijital lisans anahtarı ile etkinleştirmiştim. Bi deniyim.

Antivirüs ile tam tarama yapın.
Düzenli olarak virüs taraması yapıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım hiç.

Evet Windows'um ve tüm yazılımlarım güncel. Ayrıca Windows'u dijital lisans anahtarı ile etkinleştirmiştim. Bi deniyim.

Düzenli olarak virüs taraması yapıyorum. Bir sorunla karşılaşmadım hiç.
Klavyenizde Alt ve Tab tuşlarında sorun olabilir.

Antivirüs ile tam tarama yapın.
Windows ile tam tarama yaptım şimdi bitti bir sorun yok.

CMD'den "sfc/scannow" (Tırnaklar Hariç) yazmayı deneyebilirsin. Windows güncel mi?
komut.png

Verdiğiniz komut ile taradım. Sanırım bozuk bir dosya bulmuş ve onu onarmış. Sorunu bu mudur acaba?

Klavyenizde Alt ve Tab tuşlarında sorun olabilir.
Sanmıyorum. Pencereli olarak oynadığım Metin2'de böyle bir sorun olmuyor. Tam ekran oynadığım oyunlarda oluyor.

Son düzenleme:
Bende de aynı problem var sorunu çözebildiniz mi?
Evet, çözdüm. CCleaner isimli bir program kullanıyordum. Araştırmalarım sonucu o programın açık olmasa bile kendini ön plana atmaya çalıştığını okudum. Onu kaldırdım. O günden beri böyle bir sorun yaşamadım.

Çözüm
Selam.
Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar her zaman her oyunda böyle yapıyor. Oyunu açıyorum oyunun 10. dakikalarında sadece bir kere kendi kendine alta alıyor. Bir daha böyle bir şey olmuyor. Bilgisayarı açıp oyuna girmiş olsam da bunu yapıyor, saatlerce açık kaldıktan sonra oyuna girsem de. Oyunları örnek verecek olursam Mortal Kombat 11, Mortal Kombat X, ETS 2, GTA 5, The Forest, LoL, Valorant... Yani her oyunda bunu yapıyor. Bunu neden yapıyordur acaba bir bilginiz var mı? Çözümü nedir?
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler.

Sistem: Ryzen 5 5600
MSI RX 570
MSI B450M Pro-VDH Plus
Corsair (2x8) 16 GB 3000MHz RAM
Aynı sorun bendede oluyordu.Oyun alta alınınca sürekli peş peşe alta alınan oyuna tıklıyorum ve açılıyor sizdede işe yarayabilir.

Geri
Yukarı