PC oyunlarda aniden çöküyor

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
RAM
16GB 3000MHz
Ekran kartı
NVIDIA RTX 2060 SUPER
Anakart
MSI B365M PRO-VH
İşlemci
i5-9600K
1 haftadır bu sorunla uğraşıyorum, PC oyunlarda kısa sürede çöküyordu 10 dk falan oynamam yetiyordu kendini kapatıyordu. Olay görüntüleyicisinden baktım ve Kernel Power 41 63 hatası vermiş, bu hatanın genellikle PSU kaynaklı bir hata olduğunu biliyorum ama benimkisi anladığım kadarıyla PSU kaynaklı değil, sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Corsair Spec 05 kasaya sahibim normalde her zaman yan kapak kapalı kullanırım PC'yi ama bu sorunu anlamak için yan kapak açık şekilde oyunlarda ve stres testinde test ettim ve yan kapak açıkken PC herhangi bir şekilde kapanmadı. Yan kapak kapalı olduğu zaman işlemcim 90 dereceleri görüyor ve kapanıyor açıkken 70 derecelerde dolanıyor ve herhangi bir sıkıntı olmadı. Sizce bu sıcaklıklara rağmen Kernel Power hatası PSU'dan kaynaklı olabilir mi yoksa yeni soğutucu mu almalıyım şu an kullandığım stok soğutucu ve 2 yıldır temizlememiştim.

Hocam oyunlar için hava soğutma yeterli değil ondan olabilir. PSU kaç watt? Biraz para biriktirip sıvı soğutma alabilirsiniz. En ucuz sıvı soğutmalar: Sıvı Soğutma İşlemci Soğutucu & CPU İşlemci Fanı Fiyatları | En Ucuzu Akakçe
Hava soğutma yeterli değil demek pek de kolay değil hocam ya kaliteli hava soğutucular gayet yeterli aslında ben bu zamana kadar stok soğutucu kullanıyordum 2 yıldır hiç temizlememe rağmen sıcaklıklar iyiydi bu ay başladı anlattığım sorun. Sıvı soğutucu tabii ki daha iyi ama şu anda o kadar bütçem yok maalesef.

Hava soğutma yeterli değil demek pek de kolay değil hocam ya kaliteli hava soğutucular gayet yeterli aslında ben bu zamana kadar stok soğutucu kullanıyordum 2 yıldır hiç temizlememe rağmen sıcaklıklar iyiydi bu ay başladı anlattığım sorun. Sıvı soğutucu tabii ki daha iyi ama şu anda o kadar bütçem yok maalesef.
olabilir hocam ama arkadaşın soğutucusus kötü olabilir

Geri
Yukarı