PC parçalarının fiyatları düşer mi?

Beyler Haziran'a doğru bir PC toplamayı düşünüyorum. Parça fiyatlarına baktım. i5 10400F ve RTX 2060 Super almak istesem düzgün bir PC 11-12K tutuyor. Sizce Haziran'a doğru fiyatlar düşer mi yoksa artmaya mı devam eder?

Katlanarak artacak şu an 1050 Ti'a kötü diyoruz ama ileride alamayacak çok kişi olacak. Şimdiden söylemesi.

Ben çok sıkmadan toplamak istiyorum. PC toplamak için konular da açtım ama arkadaşlar en düşük seviye anakart ve diğer bileşenlerden koyup sadece ekran kartına yükleniyorlar. Ben parayı parçalara eşit dağıtmaya çalıştığım için RTX 2060 koyduğum zaman 10100TL tuttu.

Ben çok sıkmadan toplamak istiyorum. PC toplamak için konular da açtım ama arkadaşlar en düşük seviye anakart ve diğer bileşenlerden koyup sadece ekran kartına yükleniyorlar. Ben parayı parçalara eşit dağıtmaya çalıştığım için RTX 2060 koyduğum zaman 10100TL tuttu.
Zaten bazı parçalar bazı parçalara göre çok daha pahalı oluyor. Ekran kartın 3000 tl lik bir ekran kartı diye 3000 liraya ram alırsan tabii ki böyle bir fiyat çıkar. Bilgisayar içinde pahalılık sıralaması genelde ekran kartı,işlemci,anakart,psu,ram,ssd/hdd şeklinde. Sen tutupta hepsini ortalama olarak aynı fiyata almaya çalışırsan çorba bir sistem çıkar ortaya. Anakartı en düşük seviyelerde seçmelerinin sebebi fiyata göre değişen şeylerin diğer parçalara göre daha az olması. Overclock yapmayacaksan tek faydası ısı değerleri düşük bir anakartın olur ve mhz değerleri epey yüksek olur.

Zaten bazı parçalar bazı parçalara göre çok daha pahalı oluyor. Ekran kartın 3000 TL'lik bir ekran kartı diye 3000 liraya RAM alırsan tabii ki böyle bir fiyat çıkar. Bilgisayar içinde pahalılık sıralaması genelde ekran kartı,işlemci,anakart,psu,ram,ssd/hdd şeklinde. Sen tutupta hepsini ortalama olarak aynı fiyata almaya çalışırsan çorba bir sistem çıkar ortaya. Anakartı en düşük seviyelerde seçmelerinin sebebi fiyata göre değişen şeylerin diğer parçalara göre daha az olması. Overclock yapmayacaksan tek faydası sıcaklık değerleri düşük bir anakartın olur ve MHz değerleri epey yüksek olur.

Screen Shot 28.12.2020 at 20.36.png

Bende bir tane Corsair RAM olduğu için aynısından bir tane daha alacağım. HDD vs. Eski kasamdan kullanacağım onları çıkardığım halde fiyat 9800TL.
Zaten bazı parçalar bazı parçalara göre çok daha pahalı oluyor. Ekran kartın 3000 TL'lik bir ekran kartı diye 3000 liraya RAM alırsan tabii ki böyle bir fiyat çıkar. Bilgisayar içinde pahalılık sıralaması genelde ekran kartı,işlemci,anakart,psu,ram,ssd/hdd şeklinde. Sen tutupta hepsini ortalama olarak aynı fiyata almaya çalışırsan çorba bir sistem çıkar ortaya. Anakartı en düşük seviyelerde seçmelerinin sebebi fiyata göre değişen şeylerin diğer parçalara göre daha az olması. Overclock yapmayacaksan tek faydası sıcaklık değerleri düşük bir anakartın olur ve MHz değerleri epey yüksek olur.

Genelde FPS oyunları oynuyorum 1080P'de i5 10400F RTX 3060 Ti darboğaz yapar mı?

Geri
Yukarı