PC PUBG Lite Türkiye'de Oynamak (Rehber)

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
PC için olan PUBG Lite şu an için sadece belirli ülkelerde var. Fakat VPN ile oynamak mümkün. Zaten basit bir işlemi var.

Gerekli Programlar:
  • Proxifier
  • PUBG Lite
Programların İndirme Linkleri:
Not: Oyunu oynayabilmek için en az Directx 11 sahip olan ekran kartı lazım.

1. Oyun Kurulumu
Yani herkesin yapabileceği bir şey. Oyunu indirin. İndirdikten sonra kurulum için uygulamayı başlatın. Oyunu kurduktan sonra bekleyin. Oyunu açmayın. Zaten hata verir.

2. Proxifier Kurulumu
Yine herkesin kolaylıkla kurabileceği bir program. 30 günlük deneme sürümünü başlatın veya kodunuz varsa kodu yazarak sınırsız kullanabilirsiniz. Kurulumunu anlatmaya gerek yok baya kolay.

3. Proxifier VPN Ayarları
Şimdi adım adım yapmanız lazım. Zaten gayet kolay.

Programı açıyoruz. Karşımıza böyle bir ekran gelecek:
Ekran Alıntısı.PNG

Not: Alttaki bölmede yazı yazmaması gayet normal çünkü daha VPN kurulmadı. O yüzden ona takılmayın.

Bundan sonra resimli anlatacağım. Adımları takip edebilirsiniz.
Kırmızı ile işaretlediğim yere tıklayın.
Ekran Alıntısı.PNG

Daha sonra pencere açılacak buradan ''Add'' yazan yere tıklayın.
Not: Sizin pencerenizde yazı olmayacak. Benim ayarlı olduğu için yazılar var.
Ekran Alıntısı.PNG

Açılan pencereye verdiğim bilgileri girin.
Ekran Alıntısı.PNG

Daha sonra ''Ok'' tuşuna basın. Daha sonra diğer pencereyi de ''Ok'' tuşuna basarak kapatın. VPN artık çalışıyor. Denemek için tarayıcınızı açın ve ''Google.com'' adresine gidin. Altta kullanabileceğiniz dillerde Tayca yazacak. Eğer yazıyorsa VPN başarılı bir şekilde kurulmuştur.
Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi VPN tamamen kuruldu. Fakat böyle kullanırsak hem oyun bize bölge hatası verecek hem ikide bir oyun bizi oyundan atacak. Bu sorunları çözmek için resimde gösterdiğim gibi yapın.
Ekran Alıntısı.PNG

Açılan pencerede seçenekleri bu hale getirin:
Ekran Alıntısı.PNG

Bunları yaptıktan sonra artık oyun bizi ikide bir atmayacak. Fakat hala bölge hatası verecek. Onu çözmek için bilgisayarınız saat ayarlarına gelin ve bu hale getirin:
Ekran Alıntısı.PNG

Bunları yaptıktan sonra PUBG Lite'ı açıyoruz. Açtıktan sonra oyunu kuracak. Benim indirdiğim zaman 1.5 GB falandı. Aşağı yukarı öyledir. 1.5 GB indirdikten sonra oynayabilirsiniz.
Not: Kayıt olmayı unutmayın. Eğer kayıt olmadıysanız bu adresten kayıt olabilirsiniz: Home - PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Not 2: Oyunda çok nadir atma sorunları oluyor. Yani yok denecek kadar az. Pek rahatsız etmez sizi.
Not 3: Eğer normalde lag sorununuz yoksa VPN yüzünden lag olmaz. Kaliteli bir VPN.
Not 4: VPN her açıldığında otomatik olarak bağlanacaktır. Bir daha ayar yapmanıza gerek yok.

Diğer yandan sorun yaşarsanız belirtin. Bütün sorunların çözümünü bilmiyorum fakat yardımcı olmaya çalışırım. Diğer yandan internet üzerinden biraz araştırma yaparak da sorunların çözümünü bulabilirsiniz. Ben sorun yaşamadım.

İyi oyunlar.

PC için olan PUBG Lite şu an için sadece belirli ülkelerde var. Fakat VPN ile oynamak mümkün. Zaten basit bir işlemi var.

Gerekli Programlar:
  • Proxifier
  • PUBG Lite
Programların İndirme Linkleri:
Not: Oyunu oynayabilmek için en az Directx 11 sahip olan ekran kartı lazım.

1. Oyun Kurulumu
Yani herkesin yapabileceği bir şey. Oyunu indirin. İndirdikten sonra kurulum için uygulamayı başlatın. Oyunu kurduktan sonra bekleyin. Oyunu açmayın. Zaten hata verir.

2. Proxifier Kurulumu
Yine herkesin kolaylıkla kurabileceği bir program. 30 günlük deneme sürümünü başlatın veya kodunuz varsa kodu yazarak sınırsız kullanabilirsiniz. Kurulumunu anlatmaya gerek yok baya kolay.

3. Proxifier VPN Ayarları
Şimdi adım adım yapmanız lazım. Zaten gayet kolay.

Programı açıyoruz. Karşımıza böyle bir ekran gelecek:
Eki Görüntüle 387200
Not: Alttaki bölmede yazı yazmaması gayet normal çünkü daha VPN kurulmadı. O yüzden ona takılmayın.

Bundan sonra resimli anlatacağım. Adımları takip edebilirsiniz.
Eki Görüntüle 387201
Daha sonra pencere açılacak buradan ''Add'' yazan yere tıklayın.
Not: Sizin pencerenizde yazı olmayacak. Benim ayarlı olduğu için yazılar var.
Eki Görüntüle 387202
Açılan pencereye verdiğim bilgileri girin.
Eki Görüntüle 387204
Daha sonra ''Ok'' tuşuna basın. Daha sonra diğer pencereyi de ''Ok'' tuşuna basarak kapatın. VPN artık çalışıyor. Denemek için tarayıcınızı açın ve ''Google.com'' adresine gidin. Altta kullanabileceğiniz dillerde Tayca yazacak. Eğer yazıyorsa VPN başarılı bir şekilde kurulmuştur.
Eki Görüntüle 387205
Şimdi VPN tamamen kuruldu. Fakat böyle kullanırsak hem oyun bize bölge hatası verecek hem ikide bir oyun bizi oyundan atacak. Bu sorunları çözmek için resimde gösterdiğim gibi yapın.
Eki Görüntüle 387207
Açılan pencerede seçenekleri bu hale getirin:
Eki Görüntüle 387208

Bunları yaptıktan sonra artık oyun bizi ikide bir atmayacak. Fakat hala bölge hatası verecek. Onu çözmek için bilgisayarınız saat ayarlarına gelin ve bu hale getirin:
Eki Görüntüle 387209

Bunları yaptıktan sonra PUBG Lite'ı açıyoruz. Açtıktan sonra oyunu kuracak. Benim indirdiğim zaman 1.5 GB falandı. Aşağı yukarı öyledir. 1.5 GB indirdikten sonra oynayabilirsiniz.
Not: Kayıt olmayı unutmayın. Eğer kayıt olmadıysanız bu adresten kayıt olabilirsiniz: Home - PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Not 2: Oyunda çok nadir atma sorunları oluyor. Yani yok denecek kadar az. Pek rahatsız etmez sizi.
Not 3: Eğer normalde lag sorununuz yoksa VPN yüzünden lag olmaz. Kaliteli bir VPN.
Not 4: VPN her açıldığında otomatik olarak bağlanacaktır. Bir daha ayar yapmanıza gerek yok.

Diğer yandan sorun yaşarsanız belirtin. Bütün sorunların çözümünü bilmiyorum fakat yardımcı olmaya çalışırım. Diğer yandan internet üzerinden biraz araştırma yaparak da sorunların çözümünü bulabilirsiniz. Ben sorun yaşamadım.

İyi oyunlar.
Harika rehber, şimdi kuracağım.

Bütün bu dediklerini uyguladım ancak oyuna girince initializing ekranında kalıyor. Bazıları Proxifier yüzünden olduğunu söylüyor başka vpn’e geçmemizi öneriyorlar. Nasıl çözerim bu initializing ekranı sorununu?

Güzel bir rehber olmuş. Türkiye'ye ne zaman gelicek bilgisi olan var mı ?
Daha net bir bilgi yok. Bölge bölge oyunu açıyorlar. Yıl sonuna kadar açarlar herhalde.

Bütün bu dediklerini uyguladım ancak oyuna girince initializing ekranında kalıyor. Bazıları Proxifier yüzünden olduğunu söylüyor başka vpn’e geçmemizi öneriyorlar. Nasıl çözerim bu initializing ekranı sorununu?
Evet dediğiniz gibi bazen o ekranda kalabiliyor. VPN ile alakası yok çünkü konuyu açmadan önce çalıştığından emin olmak için bir iki maç oynadım. Gayet iyi çalışıyor. Ayrıca bundan hariç birçok VPN denedim en iyisi bu.

Sizin sorununuzun çözümü aslında tam yok çünkü o sorunu ben de yaşadım. Şöyle söyleyeyim oyundan çık gir yapınca mesela düzeliyordu. Ayrıca böyle düzelmezse aşağıdaki video izle arkadaşımın düzelmişti:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

It is una unavailable in your region.
Yemin ediyorum bıktım 😂
Saat ayarlarını değiştirip, kaydettiniz mi? Saat ayarlarını değiştirmediğiniz veya yanlış değiştirmiş olmanızdan kaynaklanıyor. Otomatik ayarlamayı da kapatın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı