PC Radeon HD 5450 Power Color Tanımıyor

jericho67

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımdaki ekran kartı arıza yaptığı için ATI Radeon HD 5450 PowerColor marka bir ekran kartı aldım . Ana kartım MSI H61M-P21 (B3).Taktığımda tanımadı. On-board ekran kartı ile açılıyor fakat yeni ekran kartımı taktığımda monitör bağlantısı on-board da takılı dahi olsa bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Bilgisayar açıkken takıyorum ekran kartını hiç bir işlem yapmıyor. Tüm sürücüleri ve bios u güncelledim sonuç yine değişmedi. Windows 8.1 UEFI Bios yükledim yine sonuç alamadım. Bir başka bilgisayardan aldığım 4650 modelini takıyorum tanıyor. Yeni kartımı başka bir bilgisayarda deniyorum tanıyor. Ama bir türlü benim bilgisayarımda tanımıyor. Sistemim ile ilgili bilgileri resim olarak yüklüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör bağlantısını HD 5450'ye yapmanzı gerek, Onboard GPU'ya değil.
Biraz eksik yazmışım. Monitör bağlantısını harici ekran kartına bağladığımda da aynı sorun oluyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Yani ekran kartını ana karta taktığım anda bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Ekran kartının kutusunda "Windows 8-VBIOS Support UEFI GOP-UEFI Ready" yazıyor. Windows 8.1 Pro UEFI yükledim ama ekran kartı BIOS undaki GOP olayını çözemedim. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Eğer bundan kaynaklanıyorsa VBIOS GOP a nasıl güncellerim? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Herhalde benim sorunumun çözümü yok. İlgilenenlere çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı