PC sıvı teması sonrası görüntü gelmiyor

Brktkts

Hectopat
Merhaba 2 gün önce bilgisayarın toz filtresinden. 3 damla yanlışlıkla içme suyu döktüm. Ekran kartının üzerinde 1 damla vardı. Fakat boşluk üzerindeydi. Yani şöyle açıklayayim bilgisayardan pek anlamiyorum. Küçük noktacılar olur onların üzerine gelmedi. SSD'nin üzerinde ise 2-3 damla vardı bezle sildim hemen. Anakarta işlemciye gelmedi. RAM'e gelmedi diye hatırlıyorum. Bunlar yaşanirken bilgisayar açıktı. SSD'den kaynaklandığını sanmıyorum. Ekran kartında kısa devre oldu desem fark ederdim. Power tuşuna bastıktan sonra kasa sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ekran kartının fanları işlemcinin fanları kasa fanları vb. Fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayarı açıyorum 10 saniye açık tutunca RAM çok ısınıyor. RAM slotuna bakıyorum ısınma yok. RAM'e su gelmiş de olabilir sizce sorunun kaynağı RAM midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM çok ısınıyorsa RAM'de sıkıntı olmuş olabilir. Başka RAM takma şansın varsa değiştirip dener misin? Bir de bilgisayarı açtığında anakartın markası geliyor mu? Yoksa hiçbir şekilde görüntü gelmiyor mu?

Geri
Yukarı