PC sökme sonrası "An Operating System wasn't found" sorunu

Kinn

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Dostlarım geçen gün sahip olduğum SSD'nin 10 MB ile yazdığını görünce şok oldum, biraz araştırdım ve birisi SSD'yi SATA 1'e takın demiş. Ben de öyle yaptım ve SATA 1'e taktım sonra hazır el atmış iken kabloları da düzenleyeyim dedim ve CPU kablosunu çıkardım. Her şeyi doğru taktım tekrar açtım ve ekran gelmedi. Sonradan fark ettim CPU kablosunu tam takmamışım. Onu da taktım ve gene açtım ekran geldi fakat "An Operating System wasn't found. TRY disconnecting Any drivers that don't contain an operating system" yazıyordu. CTRL+Alt+Del yaptım tekrar başlarken F11'e bastım orada bağlı olan 2 HDD ve işletim sisteminin kurulu olduğu SSD vardı. SSD'ye tıkladığım zaman bilgisayarım normal bir şekilde açıldı. Artık her zaman bilgisayarı açar iken Operating System hatası alıyorum ve aynı şekilde SSD mi seçmeden giremiyorum. Rica etsem yardımcı olur musunuz? Bu kadar uzun ve detaylı yazdığım için özür dilerim. Detaylar yardımcı olur diye düşündüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı