PC televizyona bağlayınca sinyal yok hatası!

Cellat87

Hectopat
Selamlar, yazlık evimize kasamı getirdim evde TV olduğu için bağlar oradan görüntü alırım diye. Lakin kasa TV'ye bağlanınca sinyal yok diyor öyle kalıyor ama kasada sorun yok çalışıyor. Laptop ile deniyorum direk görüntü geliyor kabloda sorun yok yani. Yan komşudan PC bozulmuş olabilir mi diye monitör alıp geldim monitör taktığım gibi ekran geldi kısaca kasada da sorun yok. Bu durumda sorun nerede?

Ekran kartım RX 580.
Kullanılan kablo HDMI kablo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam TV niz bozulmuş olabilir mi?

Konuyada yazdim her şey çalışıyor laptop ile deniyorum görüntü geliyor.

Anakartınızın HDMI girişine mi bağlıyorsunuz harici GPU'nun girişine mi?

Anakartin girişine değil tabii ki ekran kartının girişine bağlıyorum öyle yapıyor olsam monitöre de görüntü gelmez.

HDMI ile bağladıktan sonra televizyon ayarlarından görüntü çıkışını değiştirdiniz mi? Bazen otomatik olarak görmüyor el ile seçmek gerekiyor bazı televizyonlarda.

Bunu denemedim eve geçtiğimde denerim.

Bazen
Konuyada yazdim her şey çalışıyor laptop ile deniyorum görüntü geliyor.

Anakartin girişine değil tabii ki ekran kartının girişine bağlıyorum öyle yapıyor olsam monitöre de görüntü gelmez.

Bunu denemedim eve geçtiğimde denerim.

Bazen sorunlar küçük hatalardan ve dikkatsizliklerden kaynaklanabiliyor. Daha büyük sorunları incelemeden önce temel taşlarını elden geçirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden öyle basit birşey yazdım. Bundan sonra gelecek adımda televizyonunun giriş kaynağı kısmından HDMI bağlantısını seçmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı