PC temizliği sonrası ekrana görüntü gelmiyor

Polodaki_adam

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kardeşimin masaüstü bilgisayarını 1 hafta önce temizlemek için açtık herşeyi temizledikten sonra aynı şekilde kasayı yeniden bağladık ekrana VGA bağladıktan sonra kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor bunun sorunu ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek slot ram kullanıyorsanız; rami çıkartıp diğer slota takın. Eğer çift slot ram kullanıyorsanız; ramlerinizden birisini çıkartıp ikisini de sırayla deneyin. Ekran kartınızın slotuna doğrudan bağlı olduğundan emin olun.

Resimdeki yerden bağlıyorum vgayı herşey düzgün kablolar tam oturmuş olarak taktım yine aynı sorun devam ediyor. RAM'leri tek tek diğer slotlarda denedim yine birşey değişmedi.

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    617,5 KB · Görüntüleme: 397
Son düzenleyen: Moderatör:
Resimdeki yerden bağlıyorum vgayı herşey düzgün kablolar tam oturmuş olarak taktım yine aynı sorun devam ediyor. Ramleri tek tek diğer slotlarda denedim yine birşey değişmedi
Öyleyse şunu denemenizi öneriyorum. Ekran kartını çıkartın ve bir kenara koyun. Ardından ekran kartı takılı olmaksızın, VGA kablosunu anakarta tümleşik olan VGA girişine takın. Bir de öyle deneyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı